redacteur Geo-Info en Thema's als '3D' en de 'Energietransitie' staan hoog op het verlanglijstje 2019-1 Geo-Info Een langere aanlooptijd. En, zover we mochten horen, daarmee ook zeker de kwaliteit van het blad een impuls gegeven. Belangrijk vond ik om naast de leesbaarheid van artikelen het blad ook visueel aantrekkelij ker te maken. Een andere opmaak (met andere huisstijlkenmerken) en ook meer grip op beter beeldmateriaal. In de loop van de jaren zijn we er ook in geslaagd om steeds betere coverfoto's te maken ofte krijgen. Een mooie ontwikkeling uit de afgelopen periode is ook het digitaliseren van het Kartografisch Tijdschrift, zodat alle uitgaven daarvan nu ook door velen gevonden zal kunnen worden. In de eerste editie van 2012, net na benoeming in het GIN-bestuur, vroeg ik me af welke dingen we moesten doen om te binden en boeiend te zijn. Wat we met sociale media aan moesten en hoe we moesten zorgdragen voor nieuwkomers in het werkveld. Niet alle doelen zijn bereikt. Niet alle vragen zijn beantwoord. Alles heeft z'n eigen dynamiek en beweegt mee met de buitenwereld en onze eigen belevingswereld. Voor de toekomst liggen er nog voldoende communicatieve uitdagingen. Er kunnen nog steeds verbeteringen worden aangebracht. Ik wens Sytske, naast het scherpe inzicht, ook de daarvoor benodigde tijd toe. Vooruitblik van hoofdredacteur Sytske Postma In de zomer van 2013 belde ik Roelof op zijn vakantieadres. Dat ik gelezen had in de column van Theo Overduin dat het slecht gesteld was met de man-vrouwverhouding in de Geo-Info. Dat het mij een goed idee leek dat ik de redactie van de benodigde gender- diversiteit zou voorzien. Zeg daar maar eens 'nee' tegen. Dus trad ik begin 2014 aan in de redactie en introduceerde gelijk een nieuwe rubriek: Vrou wen op de Kaart. Diversiteit vind ik belangrijk. Niet alleen man-vrouwverhouding, maar ook diversiteit in leeftijd, achtergrond, thematiek en invalshoeken. Het maakt wat we doen - of dit nu een blad maken of een bedrijf leiden is - zoveel rijker en veelzijdiger. En dat is ook precies wat mij trekt om betrokken te zijn bij Geo-Info: de veelzijdigheid van het vakgebied geo tonen en onderzoeken. Door toepas singen van geo-data en -technieken binnen andere sectoren te laten zien, thema's net buiten de geo, maar met raakvlak, te onder zoeken, door ruimte te geven aan de jongere generatie. Maar steeds vanuit de kernkwaliteit: de kracht van geo en de kaart. Het credo is delen van kennis en ervaring en daarmee elkaar op nieuwe ideeën brengen. Dat kunnen we als redactie niet alleen, daar nodigen we iedereen toe uit: laat je horen! Om de content goed aan te laten sluiten bij de community willen we daarom een enquête uitvoeren. Wat wil de lezer en in welke vorm? Het werken met themanummers werkt goed, dat blijven we zeker doen. Dit jaar zijn dat 'Privacy' en 'Kartografie', of wat breder gefor muleerd: data-visualisatie. Met de thema's wil len we juist de randen van het geo-vakgebied opzoeken en daar overheen. Immers, geo faciliteert vele processen, maar hoe ziet dat er dan uit? Dat wil ik dan lezen. Thema's als '3D' en de 'Energietransitie' staan hoog op het verlanglijstje, be prepared! Het werken met vaste rubrieken werkt ook goed. We hebben Open Kaart, Boekbespre kingen, Verslagen en de vaste columns (zoals Van de bestuurstafel en Vrouwen op de Kaart). Ook voor promotieonderzoek en studenten willen we vaste ruimte reserveren. Ook heb ben we ideeën om actuele problematiek, zoals de klimaatverandering, door een geo-bril te belichten en onder de noemer 'gluren bij de buren' ruimte te geven aan organisaties om te laten zien hoe zij geo toepassen binnen hun organisatie. Kortom, plannen genoeg om Geo- Info een magazine te laten zijn waarin geo de hoofdrol speelt, of misschien meer de mensen die het gebruiken. Roelof laat een stevig fundament onder wat Geo-Info nu is achter -een verdienste van formaat- waarop ik mag voortbouwen. Ik heb er zin in!

Geo-Info | 2019 | | pagina 15