CLGE-bijeenkomst Barcelona Verslag Vorig jaar oktober was de Nederlandse delegatie (Eric Hagemans, namens Kadaster en Roelof Keppel, namens GIN) weer aanwezig bij de gezamenlijke vergadering van het CLGE (Comité de Liaison des Géometres Européens). Het CLGE is de Europese organisatie van landmeters. Veel afgevaardigden zijn bestuurslid of voorzitter van de beroepsvereniging in dat land, dat 'chamber of association' wordt genoemd. 16 I Geo-Info I 2019-1 Omdat er in veel landen zelfstandige land meters zijn en het beroep als een vrij en beschermd beroep gezien wordt, is certifice ring en instandhouding van deze positie vaak onderwerp van studie. Nederland heeft daarin een afwijkende positie. Wij zijn daarmee in de minderheid en dat geeft ons een bijzondere positie in dit gezelschap. De conferentie bestond uit presentaties over de situatie in Spanje. Een groot deel van de conferentie en de General Assemblee vonden plaats in het Institut Cartografic i geologic de Catalunya, in het fraaie Barcelona. Het eerste deel van de conferentie ging over de rol van BIM in de landmeetkunde en geo-informatie in Spanje. Daarna ging het over pointclouds. Het wekt de indruk dat BIM in Spanje vooral nog een toverwoord is en niet heel veel wordt toegepast. Ook de notarissen en bewaarders gaven een mondelinge presentatie. De verstaanbaarheid daarvan liet te wensen over. Hoewel er een internationaal gezelschap aanwezig was, bleek het niet eenvoudig om in redelijk verstaanbaar en begrijpelijk Engels de stand van zaken toe te lichten. Het gevolg was dat veel afgevaar digden nog even het late namiddagzonnetje meepikten en de directe omgeving van het instituut te aanschouwden. Dat kon mooi, want het instituut is wat hoger gelegen dan andere delen van de stad, zodat er een mooi schouwspel viel waar te nemen. Tijdens de General Assemblee vond er een bestuurswisseling plaats. Er bleken voldoende kandidaten voor alle functies te zijn. Maurice Barbieri (Zwitserland) en Mairrolt Kakko (Estland) gaan beiden voor een derde termijn. Er was met 2/3 van de stemmen besloten om daarmee in te stemmen. Dieter Seitz (Duits land), penningmeester, en Vasile Chiriac (Molda vië) treden af, evenals Duncan Moss (Verenigd Koninkrijk), die de positie van commissaris 'special affairs' gaat bekleden en zijn werk aan de website voorzet. Muiris de Buitleir (Ierland) treedt ook af. Vladimir Tykhonov (Rusland) en Nicolas Smith (Frankijk) schuiven door naar respectievelijk secretaris en penningmeester.

Geo-Info | 2019 | | pagina 18