Een nieuwe start Voor u ligt het eerste nummer van Geo-Info van dit jaar. Een nieuw jaar waarin we weer over veel mooie ontwikkelingen binnen het geo-vakgebied mogen publiceren. Samen met u, want het blad wordt alleen maar rijker wanneer leden uit het vakgebied ervaringen, kennis, visie en ideeën met elkaar delen. Geo-Info biedt daar graag een platform voor. Niet alleen een nieuwe start van het jaar, maar ook een start voor een nieuwe hoofdredacteur, namelijk ondergetekende. Ik mag het stokje van Roelof Keppel overnemen, die lange tijd aan het hoofd van Geo-Info stond. Respect voor wat hij heeft neergezet met de redactie. Ik hoop mij een waardig opvolger te tonen. Eveneens vernieuwing in het bestuur van GIN: Carline Amsing en Tim Brouwer maken een nieuwe start als bestuursleden. De gemiddelde leeftijd van het bestuur daalt meteen enorm. Vernieuwing blijven we zoeken in Geo-Info. Zo is er eind 2018 een nieuwe rubriek gestart: Promotie-onderzoek. Hierin willen we promovendi de ruimte geven hun onderzoek te presenteren. Niet alleen wat ze hebben onderzocht, maar ook wat de maatschappelijke betekenis is. Linda Brinkman vertelt in dit nummer over haar onderzoek naar de mogelijkheden om geodata op het web voor breder gebruik geschikt te maken. Wat bij het oude blijft, is een serie mooie artikelen. In dit nummer het eerste deel van een korte serie van de hand van Rob Beck over het gebruik van mutatiesginalering in de bijhouding van geo-registraties. Jasper Hogerwerf neemt ons mee in de ontwikkeling van bijhouding van toponiemen in topografische kaarten door gebruik te maken van crowdsourcing. De burger als terreinverkenner. Ook interessant is het artikel van Nico Schaefers over de geodetische kwaliteit van dynamisch ingewonnen puntenwolken en het belang van deze techniek om in een steeds voller wordend Nederland goede informatie te leveren. Wat ook bij het oude blijft, is een reeks verslagen en columns. In dit nummer kijken we nog even terug op GeoBuzz. U leest het verslag van de tweede dag. Op de eerste dag van GeoBuzz werd de Bodemdalingskaart gelanceerd. In Open Kaart bespreken onze kartografen Marijn Bosma, Jan-Willem van Aalst en Winifred Broeder deze maar gelijk. Verder verslagen van het CLGE en het NCG-symposium met de Baarda lezing en Tienstra award. Tenslotte aandacht voor FIG2020, dat met rasse schreden dichterbij komt. Het thema 'Smart Surveyors for Land and Water Management' past gastland Nederland als een handschoen. In het artikel van Liza Groenendijk een toelichting op dit thema en de subthema's. De komende nummers zullen we u blijven bijpraten over het programma. 2019-1 I Geo-Info

Geo-Info | 2019 | | pagina 3