Straatnaam Hollandse cirkel in Zwaag gerealiseerd 37 t/m 64 5 t/m 33 Geo-informatie omvat ook straatnamen. Eind 2008 werden er straatnamen vastgesteld voor de nog te ontwikkelen delen van Bangert Oosterpolder in Zwaag, sinds 1979 gemeente Hoorn. Straten in fase 3 daarvan kregen het thema 'Landmetersgereedschap', waaronder Hollandse cirkel, en die in fase 4b 'Landmeetkundigen, intellectuelen en cartografen'. Kennelijk evenmin intellectuelen als landmeetkundigen. Hollandse cirkel Hollandse cirkel Brief aan de straatnamencommissie van Amsterdam - 1964 14 Geo-Info I 2019-2 ANDERE INGANG BIT CfeMIflU*! kn QaoamUc, Hollandse cirkel als laatste naam in de reeks en ook een publiek onbekend instrument. Door de bouwcrisis duurde het in Zwaag tien jaar voor de bestuurlijk al vastgestelde straatna men realiteit werden en (meestal) op bordjes kwamen. In Geo-Info nummer 6, 2014 ver scheen de parel 'Mooie straatnamen in Hoorn' met foto's van de toen al presente naambordjes Meetketting en Jan Doustraat. Het terrein voor de Hollandse cirkel bleef maar braak liggen. Op vrijdag 11 mei 2018 tenslotte kopte de krant OnsWestfriesland'Hollandse Cirkel als centrale ontmoetingsplek'. De dag erop werd het win kelcentrum Hollandse cirkel - met daarboven appartementen - geopend. De gemeente plaatste op deze locatie geen straatnaam bordjes, maar liet de naamsvermelding over aan de markt. De norm NEN 1772 'Straatnaam- en huisnummerbordjes' uit 1992 werd dus genegeerd. Bij de straatnaam 'Gebed zonder End', een zijsteegje van de Grimburgwal, koos de gemeente Amsterdam ook voor schilderen in plaats van bebording, maar dat was na de veelvuldige diefstal van de bordjes. Uitleg mankeert II Weg met al die straatnamen! Aan de straatnamencommissie van Amsterdam Amsterdam, 15 januari 1964 Geachte Heren, is veel beter te onthouden, als een naam die men spoedig vergeet. In Engelands grote steden zijn geen namen, alleen maar nummers van de straten en huizen. Amerika dito. Het is minder werk, een nummer als een naam. Men hoeft geen nieuwe namen te bedenken en nummers volgen elkaar gemakkelijk op: een fout is het kenmerk van het ware. Het einde is er van zoek, hoe groter de steden worden. Met nummers niet. Met de meeste hoogachting, A.H. Amsterdam west Annemieke Houben diepte recent voor www.historiek.net deze historische klacht op. Hollandse cirkel van Heindrick Sneewins, Leiden ca. 1670 (Planetarium Zuylenburgh). Die 27 wijken zijn goed bekeken, daar het publiek dadelijk weet waar zij moeten zijn, maar Ik ben het niet eens, dat elke straat een naam hebben moet. Ik vind het uit de boze, zeer ouderwets en onnodig ingewikkeld, en dat het voor het publiek onnodig moeilijk wordt gemaakt. Op de duur moet dat vast lopen in een grote stad. Dat is goed voor een dorp. In het buitenland vindt men zo'n systeem niet meer. Wat zou nu makkelijker zijn - een naam of een nummer? Een nummer

Geo-Info | 2019 | | pagina 16