'69 Roelof Keppel *-iè Van de bestuurstafel 2019-2 I Geo-Info 27 In deze column vanaf de GIN-bestuurstafel blikken we eens terug in de tijd, om vervolgens vooruit te kunnen kijken. De aanleiding hiervoor kwam uit de autoradio: tussen een paar nieuwsflitsen door hoorde ik het liedje 'Summer of '69, waarbij ik tot m'n schrik ontdekte dat dat alweer bijna 5ojaar geleden is. Graag neem ik u in gedachten even mee naar 1969. Een halve eeuw geleden. Een jaar waarin er veel veranderde in de wereld. Uiteindelijk ook voor ons vakgebied. 1969 was in vele opzichten en keerpunt in de jonge geschiedenis. Naast alle sociale onrust die er was in de jaren voorafgaande aan het laatste jaar van dat decennium kreeg de wereld een ander gezicht:de eerste Boeing 747 Jumbo Jet vloog over de oceanen, net als de Concorde. De bemanning van de Apollo 11 landde op de maan, Led Zep pelin bracht haar debuutalbum uit, Woodstock was het grootste muziek evenement dat ooit had plaatsgevonden, The Beatles gaven hun laatste concert, Sesamstraat was voor het eerst op TV, net als Monty Python. Het was ook het jaar waarin ESRI haar activiteiten startte, het internet in heel basale vorm zijn intrede deed en de eerste geldautomaten in gebruik werden gesteld. Veel ontwikkelingen die de toenmalige wereld raakten, schokten, ver warden of inspireerden. Nieuwe producten die hun weg vonden naar gebruikers en consumenten. De omslag naar digitalisering was begonnen. Wat heeft dat met geo-informatie te maken? Veel van de uit die tijd stammende ontwikkelingen kwamen ons vakgebied binnen: de eerste elektro-optische tachymeters deden hun intrede. En zijn vandaag de dag - na enorme doorontwikkeling - niet meer weg te denken uit onze wereld. Net zo min als vrijwel alle andere methoden van inwinning, verwerking en presentatie van geo-informatie. Deze hebben in diezelfde tijdperiode van 50 jaar een enorme omwenteling te zien gegeven. We zijn er al helemaal mee vertrouwd geraakt. Het is bijna ondenkbaar dat we pas in de laatste 50 jaar langzaamaan digi taal zijn gaan werken. We kunnen ons bij de oude werkwijzen nu nauwelijks meer een voorstelling maken, al zijn er onder ons die deze erfenis bewaken en koesteren als waren het oude ambachten. We zijn nu helemaal ondergedompeld in digitaal werken en handelen. Compleet overgeleverd aan de enen en nullen voor beeld en geluid. Inmid dels wonen we allemaal aan de digitale snelweg. Als vakvereniging staan we middenin de digitale dynamiek van deze tijd. We zullen daarin volop mee moeten blijven doen. Daarom is het een mooie ontwikkeling dat het GIN-bestuur zich voor een deel al verjongd heeft. Laten we hopen dat ook die trend zich blijft voortzetten: later dit jaar nemen er 2 bestuursleden afscheid. Dan zitten er 2 perioden van 4 jaar op de teller. Op de tijdschaal slechts een bescheiden deel van die laatste 5ojaar. Later dit jaar zal er een nieuwe voorzitter GIN worden gekozen. Wat zou het mooi zijn wanneer deze de komende maanden al in beeld komt! Graag ontvangen we van onze leden de namen van geschikte kandidaten. Ook zullen we de verbinding tussen bestuur en ons vakmagazine Geo-Info goed moeten borgen; het is nog steeds een van de belangrijkste communi catiekanalen binnen onze vereniging. In het bestuur wordt momenteel hard gewerkt op de volgende terreinen: begin april zal een werkcommissie de overdracht van SAGEO verder ter hand nemen. Eveneens wordt gewerkt aan meer samenwerking tussen GeoBusinessNL en GIN op terrein van onderwijs: hoe kunnen we elkaar daarin versterken?In de verenigingsactiviteiten zal er ruimte worden gemaakt voor een 'meet-up' van de wat oudere GIN-leden. Natuurlijk is een deel van het bestuur ook betrokken bij de organisatie van FIG2020, dat in mei volgend jaar gaat plaatsvinden. Eind april 2019 zullen we daarom het stokje overgedragen krijgen op de Working Week in Hanoi. Voordat dat zover is, hebben we eerst nog GeoBuzz 2019. Intensiever dan bij voorgaande edities zijn we betrokken bij voorbereidingen van dit evenement. Zo zitten er 3 GIN-leden in de programmaraad, die in de komende weken het programma zal samenstellen. Naast de geplande regiobijeenkomsten zal de wereldwijde organisatie van Young Surveyors elkaar ontmoeten in oktober van dit jaar. Naast deze lopende activiteiten is er momenteel een onderzoek gaande naar verbetering in de ondersteuning van de vereniging, zowel op com municatief gebied als op het revitaliseren van de vereniging. Daar hoort u in de loop van dit jaar vast meer over.

Geo-Info | 2019 | | pagina 29