Bijeenkomst GIN-Noord P Verslag Op 4 februari organiseerde regio Noord van GIN een bijeenkomst in het gemeentehuis van de gemeente Borger- Odoorn. De opkomst was goed en de bestuursleden wisten opnieuw een interessant en inspirerend programma samen te stellen. 34 Geo-Info I 2019-2 Albert Hensema bedankt de sprekers voor hun bijdrage (foto: Bert Gerlofs). Nadat Albert Hensema namens GIN-Noord iedereen had verwelkomt in de prachtige raadszaal in de mooie omgeving van Exloo, gaf hij wethouder Freek Buijtelaar het woord. De heer Buijtelaar vertelde over Citaslow, waar de gemeente aan deelneemt. Een initiatief ontstaan in Italië en gericht op het menselijk tempo en de menselijk maat in aansluiting op hetgeen cultuur en landschap voortbrengt. Een korte film gaf inzicht in de culturele en natuurlijke rijkdommen van de gemeente Borger-Odoorn en het benutten daarvan. De heer Buijtelaar benadrukte het belang van een goede vastlegging en borging van die rijk dommen in ruimtelijke plannen en in kaarten. Deelpercelen Procesmanager Klaas van der Hoek nam de aanwezigen mee in de veranderende werkwijze voor deelpercelen onder de titel 'Van voorlopig naar definitief, van kaart naar terrein'. Bij de verkoop van een perceel werden voor 2009 de nieuwe deelpercelen vastgesteld, maar waren deze niet direct voor belanghebbenden inzich telijk. De begrenzing en de ligging moesten eerst kenbaar gemaakt worden en de notaris schetste het deel van het betrokken perceel en plaatste de nieuwe perceelnummers in de kaart. De raadszaal was goed bezet (foto: Bert Gerlofs). Vervolgens werden deze gegevens met een aanduiding in de kadastrale registratie opgenomen en waren de nieuwe percelen voor partijen inzichtelijk. Tegenwoordig willen we sneller inzicht hebben en is een andere werkwijze gewenst. Partijen kunnen nu gezamenlijk het perceel opsplitsen en de nieuwe perceelsgrens aanwijzen. De nieuwe percelen worden in de kadastrale registratie opgenomen en zijn direct zichtbaar. De notaris controleert de verkochte perceeloppervlakte en maakt de akte op. Deze nieuwe werkwijze is voor partijen veel transparanter en sneller. De heer Van der Hoek beschouwde vervolgens het gebruik van nieuwe technieken voor de wijziging van perceelsgrenzen. Het gebruik van puntenwolken: prachtig, maar je neemt meer dan alleen de mutatie mee. Interessant is als belanghebbenden met hun smartphone zelf de perceelsgrenzen inmeten (GPS). Een sG-netwerk biedt dan zeker perspectief. En 3D met een maatvoering van twee centimeter nauwkeurig heid? Van der Hoek schat in dat het Kadaster daar niet mee uit de voeten kan. Hij benadrukte het belang van goede afspraken voor de inzet van nieuwe technieken. Klaas van der Hoek rond

Geo-Info | 2019 | | pagina 36