2019-2 I Geo-Info 37 Museum in Rotterdam komen de leerlingen er zelf achter hoe ze een boorplatform kunnen besturen (foto: Kevin van Huët). (foto: Drone Martin van Rijn). hierbij voor advies over de (aansluiting bij de) onderwijspraktijk bij het KNAG terecht." Waarom is de GeoWeekzo belangrijk? "De leerlingen krijgen vanuit de praktijk de beroepsmogelijkheden in de geo-sector te zien. Een expeditie toont aardrijkskundige kennis in de praktijk. Door zelf te doen, gaat leren gemakkelijker en daarnaast is het voor leerlingen vaak een unieke ervaring. Binnenkijken bij het 'echte werk' van een bedrijf, onderzoeksinstelling of overheidsdienst is een goede manier om belangstelling bij leerlingen te wekken. Bedrijfsbezoeken, veldwerk en de verhalen van professionals spreken veel meer tot de verbeelding dan standaardlessen. De leerlingen doen dan ook veel nuttige kennis op en zijn zich veel meer bewust van het belang van onderwer pen als bodem en water in hun fysieke omgeving en de belangrijke rol van geo-informatie. Leerlingen introduceren in dit vak is volgens professionals hard nodig om straks voldoende -en goedgeschoolde mensen te hebben die het werk voor gebiedsinrichting en -beheer in Nederland kunnen klaren. Ook voor docenten heeft de GeoWeek meerwaarde, aangezien het heel praktisch aan de leerlingen toont waarom aardrijkskunde belangrijk is. Docenten hebben over het alge meen weinig tijd om naast de noodzakelijke lessen ook nog bedrijfsbezoeken te organi seren, terwijl zulke bedrijfsbezoeken juist een goede toevoeging aan de reguliere lessen kunnen zijn. De GeoWeek springt in op deze behoefte. Door een overzichtelijke website, met aanbod van verschillende expedities kan een docent direct zien wat en wanneer er in zijn/haar buurt wordt georganiseerd. De voor bereiding voor de docent is minimaal." Wat zijn jullie ervaringen met de GeoWeek tot nu toe? "Ik ben er pas sinds de GeoWeek 2018 bij, maar voor mij was dit een jaar wat veel bewustzijn heeft kunnen creëren onder de leerlingen. Aardrijkskunde omvat natuurlijk vele onderwer pen: van bodem, water en atmosfeer tot geo- ICT. Veel van deze onderwerpen zijn gelinkt met de zogenaamde 'grote vraagstukken'. Eén van de in mijn ogen belangrijkste vraagstukken van dit moment is klimaatveran dering. En vorig jaar was het alsof het klimaat dacht: laten wij die leerlingen eens wat stof tot nadenken geven! Het extreem warme weer en de bijkomende stortbuien worden namelijk veroorzaakt door klimaatverandering.

Geo-Info | 2019 | | pagina 39