CLGE General Assembly in Sofia Verslag Qua logistiek is het elke keer een uitdaging om op de gestelde tijd op de juiste locatie te zijn. Eind maart 2019 was dat niet anders: na een voorspoedige vlucht naar Sofia en de aansluitende shuttlebus kwamen we in Sofia aan in het hotel waar de conferentie deze keer zou plaatsvinden. Geo-Info I 2019-3 De eerste bijeenkomst bleek echter een aantal straten verderop te zijn en was in inmiddels begonnen; de uitnodiging was daarin niet geheel duidelijk, zodat een stukje sightseeing Sofia 'on the fly' kon worden meegenomen. In een terrariumachtig museumgebouw (het voorjaarszonnetje scheen al behoorlijk) werd een aantal lezingen gehouden als opmaat naar de General Assembly. Deze lezingen werden voor een deel in het Bulgaars gehouden en gelukkig online vertaald. Door deze lezingen hebben we een goed beeld kunnen krijgen van de stand van zaken in Bulgarije rond vast- goedbeheer en het vastleggen van ruimtelijke informatie in ruime betekenis. Opvallend was wel dat er in Bulgarije sprake is van een hecht intern netwerk rond deze materie, maar hetzelfde zouden buitenlandse bezoekers waarschijnlijk bij Nederlandse bijeenkomsten over geo-infomatie kunnen vaststellen. Ook wij zijn (thuis) vooral met elkaar in gesprek. Dat intern gerichte was ook hier sterk aanwezig. Nu willen wij ons nog weleens mengen in een reeds gaand gesprek; dat wordt niet altijd op prijs gesteld, en algauw gezien als 'ge-bemoei'. Misschien was het bij de aanwezigen ook niet allemaal bekend dat er vanuit diverse Europese landen vertegen woordigers aanwezig zouden zijn. Netwerken Het heeft de opkomst op de General Assembly van CLGE er niet onder doen lijden: deze was ronduit goed te noemen en verheugend was dat ook de Polen, na een paar jaar afwezigheid, weer aanwezig waren. Tot inzicht gekomen dat, hoewel hun aanvankelijke bezwaren (zoals te hoge kosten en te weinig bijdrage leverend in hun business) nog steeds geldig zijn, er toch netwerken gesmeed kunnen worden die op den duur kunnen leiden tot een betere positie in het gehele Europese geo-landschap. En niet onbelangrijk: invloed kunnen uitoefenen op de besluiten die genomen worden met betrekking tot standaardisaties en ethiek in het vakgebied. De General Assembly werd deze keer geopend door Valentin Yovev, de staatssecretaris vanuit het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Publieke Werken. Een vakbroeder. De staatssecretaris licht de uitdagingen toe waarmee het agentschap wordt geconfronteerd waarvoor hij verantwoordelijk is. Vooral op EU- niveau, met de INSPIRE-richtlijn maar ook met de NSDI. Ook in zijn land geldt: de technologie zal op een efficiënte manier gebruikt moeten gaan worden om deze uitdagingen aan te gaan. Persoonlijke initiatieven Na de standaard 'roll call' werd vastgesteld dat 28 delegaties van de 39 leden aanwezig waren op deze bijeenkomst. Goed om te zien dat er langzamerhand een wijziging komt in de aan pak van deze bijeenkomst: in plaats van het afwikkelen van allerlei plichtplegingen komt er CLGE-vertegenwoordigers op de traditionele groepsfoto.

Geo-Info | 2019 | | pagina 48