Interview Geo-Info I 2019-4 in waterputten te kunnen meten. Ook was ik eens betrokken bij een project in Zuid-Korea. Hier moest ik op een ponton gps-ontvangers installeren voor het afzinken van tunnelele menten." Vaak wordt er gesproken over de teloorgang van het oude landmeten. Hoe zie jij dat? Het antwoord van Piet is kort en krachtig, namelijk: "Dat klopt." Het komt volgens Piet doordat er geen landmeetkundige oplei dingen meer zijn. Het gevolg is dat er weinig mensen zijn die iets van landmeten afweten, want men vertrouwt op de techniek. Er is steeds minder kennis. De basiskennis van landmeten of de essentie van hoe landmeten werkt, ontbreekt. Zoals Piet zegt: "Op dit moment zijn professionals gewend om knoppen in te drukken, maar ze herkennen de kreten niet. De waarom-vraag is belangrijk. Als je weet waarom iets is, weet je ook hoe je het moet doen. Dit is iets wat ik mijn hele carrière in mijn achterhoofd meegenomen heb. Belangrijk is dat je zaken stap voor stap uitvoert." leggen met de game-industrie is ook een goed idee. De nieuwe generatie heeft wel veel interesse in drones en automatisch gestuurde apparaten. Piet gaat het vakgebied missen, maar zijn liefde voor techniek stopt niet bij zijn pensioen. Als oude rot heeft hij jarenlang alle ontwikkelingen vanzelfsprekend gevolgd en dit blijft hij doen. Het meeste gaat hij natuurlijk de mensen missen: zijn collega's, de klanten en overige relaties. Wij verwachten niet dat Piet gaat stilzitten: "Van nature wil ik graag mensen helpen en samenwerken, dus wellicht ga ik als vrijwilliger nog iets doen met mijn passie voor techniek en mensen. Piet gaat gemist worden. Directeur Jasper Ambagtsheer vertelt dat Piet onlosmakelijk is verbonden met het succes van Geometius en Trimble in Nederland. "Na het pionieren in de beginjaren is Piet met zijn kennis en ervaring belangrijk geweest voor heel veel collega's en klanten. Zijn gedrevenheid, interesse en oplossingsgerichtheid heeft veel mensen in ons vakgebied geholpen. Na 25 jaar is het heel onwennig om niet meer met Piet samen te werken. Wij danken Piet en hopen dat hij nog heel lang gaat genieten van zijn welverdiende pensioen." Piet op locatie. Hoe zou je een nieuwe generatie enthousiasmeren voor het vakgebied landmeetkunde? "Door het vak meer te promoten. Om te beginnen op de middelbare scholen. Bij vak ken zoals aardrijkskunde en wiskunde kan er een link gelegd worden. Bijvoorbeeld bij het berekenen van afstanden of het coördi- Piet bij de Zaanse Schans. naatstelsel. Daar kan de basis gelegd worden. Een andere optie is een samenwerking tussen opleidingsinstituten en het bedrijfsleven, met bijvoorbeeld een beroepsopleiding. Een link

Geo-Info | 2019 | | pagina 24