'Locatiedata zijn de brandstof voor geo-specialisten' Geo uzz Making of GeoBuzz GeoBuzz-medeorganisator Roelof Keppel: Over een paar maanden is het al zover: dan is de zesde editie van GeoBuzz. Professionals, bedrijven, wetenschappers en studenten die actief zijn in het geo-werkveld komen naar deze twee dagen toe om te netwerken en kennis te delen. In aanloop naar het congres spraken we met medeorganisator en GIN-bestuurslid Roelof Keppel. GIN organiseert, in samenwerking met GeoBusiness NL en Sense, jaarlijks de Geobuzz. 2019-4 I Geo-Info 23 Door Lisa Petersen Het thema van dit jaar is 'Samen onder nemen met locatiedata'. Waarom is er gekozen voor locatiedata als begrip en niet voor geo-informatie? "De keuze hiervoor is wat mij betreft arbitrair; ook locatiedata zijn geografische informatie of geo- informatie. Wel zie je vaak dat er specifiek gebruikt wordt gemaakt van het begrip 'locatiedata' in de betekenis en context van eindgebruikers of consu menten. Zij bevinden zich ergens of verplaatsen zich naar een locatie en over die locatie is informa tie beschikbaar die - afhankelijk van interessege bied van deze consument - waardevol is." Wat maakt het onderwerp locatiedata vandaag de dag zo relevant? "Locatiedata zijn voor de geo-specialist de brandstof om zijn professionele werkzaamhe den te kunnen verrichten. Wanneer locatiedata ontbreken, worden deze ingewonnen. In de pro fessionele omgang met locatiedata zie je dan ook een keten van inwinnen, creëren (of vernieuwen), verrijken, beheren en distribueren en gebruiken tot het moment dat de cyclus opnieuw start. Voor de eindgebruiker (burgers/inwoners en bedrijven) zijn data als water uit de kraan: niet zozeer de data zijn in beeld, als wel de weergave daarvan in beeld of beelddrager. De consument gebruikt de data letterlijk bij zijn taken: dat kan voor een ver gunningsaanvraag zijn, een routeplan of voor het beoordelen van gemeentelijke plannen voor zijn woonomgeving. Voor professionele gebruikers van geodata zijn tal van voorbeelden te noemen: havenbedrijven, kaartproducenten, makers van routeplannerapps, nutsbedrijven die hun leidin gen in beeld willen houden en provincies die hun assets op orde willen houden." Dit jaar is het gebruikersfestival onderdeel van GeoBuzz, zodat er betere netwerkmo gelijkheden ontstaan tussen geo-deskun- digen en gebruikers van geo-informatie. Waarom is het belangrijk dat zij (nog meer) gaan netwerken met elkaar? "Het blijkt elke keer weer dat er op de beursvloer soms onverwachte kansen ontstaan, matches worden gemaakt, ideeën worden gewisseld en samenwerkingen ontstaan. Daarom is ook bewust gekozen voor 'samen' in de slogan voor deze editie van GeoBuzz: we bouwen, beheren en onderhouden samen de gehele geo-community. Van jonge toetreder tot bekende professional, allen werkzaam in deze branche. Van startups tot al jaren lang bestaande, gerenommeerde bedrij ven. Dat vormt een onderdeel van de charme van een dergelijk evenement. Zie verder in deze editie het verhaal over de Inspiratieparade op GeoBuzz." Waar komt voor jou het samen onderne men op Geobuzz in terug? "Dat kun je nu al zien in de vele samenwerkingen die inmiddels al ontstaan zijn in de loop van de jaren. Je ziet dat bij klantgroepen die gezamenlijk rationeler gaan bedrijfsvoeren en je ziet het ook terug bij bedrijven die elkaar weten te vinden. Een belangrijke ontwikkeling van de laatste jaren (onder andere vormgegeven in GeoSamen) is het besef dat we klussen met elkaar klaren. Dat sluit niet uit dat er nog steeds sprake is van duidelijke afbakening van opdrachtgever- en opdracht- nemersrollen, maar ook dat het bewustzijn om dingen samen te doen sterker is dan ooit tevoren. Ik hoop dat de trend die daarmee is ingezet nog een extra impuls krijgt op deze beurs." Wanneer is GeoBuzz voor jou geslaagd? "Daar zijn verschillende maatstaven voor. We kijken uiteraard naar het aantal bezoekers, de kwaliteiten van de voordrachten, maar ook naar de evaluatie van de bezoekers na afloop. Wat vond men er nu van? Op heel veel terreinen: van inhoud, locatie, beurspresentaties, netwerkmo gelijkheden tot inderdaad: de prijs/kwaliteit van de koffie en de kroketten. Voor mij is GeoBuzz geslaagd als we erin slagen om op alle punten een verbetering door te voeren ten opzichte van vorige edities." Lisa Petersen, eindredacteur

Geo-Info | 2019 | | pagina 25