Inspiratieparade op GeoBuzz Op 19 en 20 november dit jaar vindt de GeoBuzz plaats in Congrescentrum 1931 in Den Bosch. Nieuw dit jaar is de inspiratieparade. Op de inspiratieparade draait alles om het toepassen van geo-informatie en de geo- basisregistraties in het bijzonder. Wat zou jij op de kaart willen zien? 30 Geo-Info I 2019-4 Door Yvonne Verdonk Sinds 2015 organiseerden de geo-basisregis- traties samen met het programma INSPIRE en PDOK een festival voor hun gebruikers: het Geo-gebruikersfestival. In 2019 gooien de basisregistraties het over een andere boeg. In plaats van een eigen festival verzorgen zij inspiratieparades tijdens de GeoBuzz en andere events. Zo'n inspiratieparade is een boek vol inspirerende voorbeelden, alleen dan live uitgevoerd en met zoveel mogelijk gelegenheid voor interactie. Inspiratieparade Op de GeoBuzz in november kun je aanschui ven bij een proeverij van demonstraties over hoe je het dagelijks werk met behulp van geo-basisregistraties beter, mooier en leuker kan maken. Hoe kan je bijvoorbeeld met geo- informatie burgers helpen om slimmer met water om te gaan? Hoe helpen de basisregistra ties bij het bestrijden van incidenten? Ook is er aandacht voor hoe je als afdeling geo-informatie je eigen diensten en producten op het netvlies van je collega's krijgt. Provincie Utrecht maakte bijvoorbeeld een heuse escape room om collega's van verschillende afdelingen kennis te laten maken met hun geo-informatie. Op de inspiratieparade kan je een op maat gemaakte versie van dit spel zelf spelen. Op de inspiratieparade vind je zowel over heidsorganisaties als bedrijven met demon straties en verhalen. Samen met het Onder wijsplein belooft het een gezellige, bruisende ontmoetingsplaats te worden. I Dien jouw vraag in voor de visualisatiechallenge Op de GeoBuzz willen we live challen ges opzetten waarbij we zo snel moge lijk verhalende visualisaties maken van goed te beantwoorden vragen als: ik sta hier en wil iets doen. Waar kan ik heen om wat cultuur te snuiven? Waarschijnlijk leven er in jouw organisa tie genoeg vragen die snel zijn te beant woorden met een op maat gemaakt kaartje. En waarschijnlijk kom je er lang niet altijd aan toe om dat kaartje te maken of je collega's te leren dat ze dat ook zelf kunnen. Wie een leuke vraag heeft, liefst ook voorzien van onderliggende data (en dat hoeft geen geo-database te zijn, maar een kort lijstje adressen of iets wat je eenvoudig op luchtfoto's kunt opzoeken) kan die nu indienen op: www.formdesk.com/ geonovum/inspiratieparade. Doorontwikkeling in samenhang De inspiratieparade is een activiteit onder de vlag van het programma 'Doorontwikkeling van de geo-basisregistraties in samenhang (DiS-Geo)'. De afgelopen jaren is er hard gewerkt aan de opbouw van basisregistraties en andere voorzieningen in het geo-informa-

Geo-Info | 2019 | | pagina 32