Komkommer 2019-4 I Geo-Info De zomer is nog volop aanwezig in Nederland, al is het een tandje minder dan de zeer warme weken halverwege juli. U merkt het: een praatje over het weer, het zal wel komkommertijd zijn. Nou ja, dat ook een beetje! Hoewel we ook deze keer wat moesten goochelen met de planning van de redactie van dit magazine, is er veel te melden in deze editie. Naast koninklijke aandacht voor de start van een reeks historisch kartografische exposities, waarover verslag gedaan wordt door Ferjan Ormeling, is in deze uitgave plaats ingeruimd voor de bespreking van het boek De geschiedenis van Nederland in 100 oude kaarten, het promotieverslag over 'Indonesië op de kaart', met daarin wel de heel pittige, maar daardoor niet minder juiste, stelling dat ..zonder Indonesië er géén TU Delft zou bestaan'. Ook kunt u een bijdrage gelezen van een gevallen man, inmiddels herstellende van achter de bestuurstafel. Harrie van der Werf neemt ons mee in een bijdrage over het nut van een goed ingerichte productielijn en de veranderde rol van lijnmanagement daarbij. Jantien Stoter vraagt zich in haar column af of de 'digital twin' het nieuwe 3D is. Een praktijkbijdrage kunnen we lezen uit de gemeente Tilburg, waar men moderne technieken heeft ingezet bij ontwerp en aanleg van een snelfietsroute. Omdat in deze tijd onderscheid tussen echt en onecht het nieuws voor een belangrijk deel bepaalt, doet Willemijn Simon van Leeuwen daar nog een schepje bovenop in haar column over 'Fake Maps'. Naast eerder genoemde historische bijdragen in deze uitgave is er ook aandacht voor een senior medewerker die na een lange staat van dienst het verlaten vakgebied nog wat overwegingen meegeeft. Heel interessant is ook de impressie over de aanleg van de Victory Boogie Woogietunnel in Den Haag en de daarbij gehanteerde monitoring van zettingen en bewegingen. Uiteraard ook deze keer weer nieuws over de BRO, deze keer in de vorm van een column van Marjan Bevelander én over de 'digital twin' van de Sterke Lekdijk. Ook wordt er vooruitgeblikt naar de komende editie van GeoBuzz; iets over 'the making of' en een bijdrage vanuit Geonovum over de Inspiratieparade, een nieuw verschijnsel op GeoBuzz waar we reikhalzend naar uitkijken. Het schijnt daar een levendige boel te worden! Een bijdrage vanuit LandGoed over hun nieuwe onderneming, waarin men haar enthousiasme voor OSGIS niet onder stoelen of banken steekt. Inmiddels kunnen we wel spreken over een reeks bijdragen over 3D vanuit de TU Delft: ook deze keer is Jantien Stoter samen met haar team MSc Geomatics erin geslaagd om de laatste ontwikkelingen op een heldere manier voor het voetlicht te brengen. In de rubriek 'Open Kaart' deze keer aandacht voor de visualisaties rond aardbevingsgebieden, al spreekt men hier over gasbevingen-portalen. Rob Beck laat zien hoe je AI beter kunt gebruiken wanneer je daarbij ook je eigen inzichten en kennis gebruikt. Bijzondere aandacht vragen we de lezers voor de vacatures binnen de vereniging: zowel voor het GIN-bestuur als ter uitbreiding van de redactie van dit mooie blad kunnen we wel wat extra power gebruiken. Die kans laat u toch niet voorbijgaan?

Geo-Info | 2019 | | pagina 3