De geo-sector in beweging Carline Amsing Van de bestuurstafel promotie nieuwe-media it de riten 4 integratie-media social-media-redactie eigentijdse-vormgeving-Geo-Info dynamische-interactieve-website versterken-aanwezigheid-GeoBuzz i ntegrati e-G eo-l nf o-webs ite community-managen online-offline automatiseren meet-uos 2019-5 I Geo-Info 45 Nu ik mij een aantal jaren in de geo-sector begeef lijkt het wel alsof deze altijd in beweging is. Skills en technieken ontwikkelen in een rap tempo en je moet je best doen om dit allemaal bij te houden. Gelukkig worden we daarbij geholpen: er zijn (vooral in het najaar) veel evenementen waar je als geo-professional kunt netwerken en nieuwe kennis kunt opdoen. Ook wij zijn druk met de voorbereidingen van de GeoBuzz en het GIN- Gala. Het hoogtepunt van het GIN-Gala is de prijsuitreiking. We reiken dit jaar maar liefst drie prijzen uit: de Geo Prestige Award, de Kartografieprijs en de GIN-NCG-Scriptieprijs. Erg leuk om tijdens deze avond vakmensen te eren en te waarderen, om innovatie te stimuleren en om de volgende generatie aan de geo-sector te binden. In de afgelopen weken hebben we als GIN-bestuur nagedacht over de belangrijkste uitdagingen voor onze vereniging de komende jaren. Hoe blijft onze vereniging relevant voor haar leden? Op welke wijze willen we de verenigingsorganisatie inrichten om op de toekomstige uitdagingen en behoeften in te kunnen spelen? We hebben gewerkt aan een stra tegische beleidsplan als kader voor concrete acties op dit soort vragen. Hierbij alvast een tipje van de sluier. Tijdens de ALV zal het beleidsplan gepresenteerd worden en ook de concrete acties die bij de speerpunten horen worden benoemd. In de komende 5 jaar willen we gaan werken aan een eigentijdse vereniging die relevant is voor zowel haar huidige als toekomstige leden. Een aantal kernwoorden zie je weergegeven in de word cloud. Een voorbeeld is het opzetten van GIN-meet-ups in relatie tot de Geo-Info- themanummers. We hopen dit binnenkort te lanceren en velen van jullie daar te gaan ontmoeten. Ledenwerving en -behoud zijn van cruciaal belang voor het voort bestaan van iedere vereniging. Het aan boord krijgen en houden van de jonge generatie is hierin het belangrijkste speerpunt. Daarnaast willen we er voor al onze (trouwe) leden zijn: het kwalitatieve aanbod voor al onze leden behouden en - waar nodig -versterken met inzet van actieve leden. Ook willen we meer gaan samenwerken in de geo-sector, moeten we zoeken naar nieuwe inkomstenstromen en willen we onze internationale relaties actiever onder de aandacht brengen. Zo leven we bijvoorbeeld toe naar het FIG2020-evenement in Amster dam wat 10-14 mei 2020 zal gaan plaatsvinden [1]. De FIG (International Federation of Surveyors) is een vereniging met als doel internationale samenwerking ten behoeve van geodesie en geo-informatie te promo ten in al zijn vormen. Jaarlijks komt men bijeen op verschillende locaties. De voorbereidingen voor het programma zijn al in volle gang. Ook aan studenten en young professionals wordt gedacht: er is een speciale FIG Young Surveyors-conferentie (9-10 mei). Daar komen studenten en young professionals uit de geo-sector vanuit de hele wereld bijeen. Genoeg te doen dus en daar kunnen we zeker wat hulp bij gebruiken. We zijn nog op zoek naar een algemeen bestuurslid. Lijkt het je leuk om een bijdrage aan de sector te leveren en je netwerk te vergroten? Neem dan zeker contact op. Samen houden we de geo-sector in beweging. Referenties [1] www.fig.net/fig2020/

Geo-Info | 2019 | | pagina 47