'Wij spreken de taal van GIS, ICT én design' Student in beeld Studenten Geo Media Design: Studenten van de opleiding Geo Media Design aan de HAS Hogeschool in 's-Hertogenbosch leren ruimtelijke data te analyseren en visualiseren. Hierbij zijn onder andere multicriteria-analyses, infographics en StoryMaps gebruikt. Hiermee kunnen data zo goed mogelijk gecommuniceerd worden met de doelgroep. Met deze praktische opleiding is het erg belangrijk om ervaring in het werkveld op te doen. Door middel van een oriëntatiestage in studiejaar 2 en twee projectstages in studiejaar 3, waarvan één in het buitenland, worden ze klaargestoomd om in het geo-beroepenveld te gaan werken. In dit artikel zullen verschillende Geo Media Design-studenten hun ervaring met de stages vertellen. Rick Willems 8 Geo-Info I 2019-6 Onze specialiteit als studenten is dat de kennis waarover wij beschikken zowel GIS, ICT én design betreft. Wij spreken beide talen en spelen dan ook een intermediaire rol tussen beide 'partijen'. Tijdens onze opleiding doen wij meerdere stages om ervaring in het werkveld op te doen. Bij onze oriëntatiestage in het tweede jaar maken wij tien weken lang kennis met de werkwijze van een zelfgekozen bedrijf. Deze tien weken is een stagebegeleider aanwezig die de student op sleeptouw neemt en verschillende opdrachten en projecten laat zien. Tijdens de projectstages in het derde jaar, dit kan een duur van 10, 15 of 20 weken zijn, krijgt de student een eigen opdracht waar hij zelfstandig aan werkt. De HAS Hogeschool geeft de studenten de mogelijkheid om een stage in het buitenland te doen. Geo Media Designers zijn al op veel mooie plekken geweest: Canada, Nieuw-Zeeland, Oostenrijk, Zweden en nog veel meer. Wij - Rick, Floor, Hidde, Jesse en Marijn - nemen u graag mee in onze ervaringen. Figuur 1 - Prototype asbestmonitor voor gemeente Amersfoort. 11 Bereikbaar via R.Willemsi@student.has.nl Als tweedejaars student heb ik 10 weken stage gelopen bij NedGraphics. NedGraphics ontwikkelt datagestuurde software. Deze software is vooral bedoeld voor overheden. Met behulp van dit soort producten moeten de werkprocessen bij overheden efficiënter, sneller en gemakkelijker verlopen. Eén van de problemen waar overheden mee kampten (eind 2018) was de asbest- problematiek. Lokale overheden moeten zorgen dat in 2024 alle asbestdaken asbest- vrij zijn gemaakt. NedGraphics speelde op deze problematiek in. Het bedrijf had in een eerder stadium een SmartMap ontwik keld voor de energietransitie: het Energie Transitie Dashboard. Vanwege het grote succes kreeg ik de vraag de mogelijkheid te onderzoeken om een asbestmonitor met behulp van de applicatie 'Smart M.Apps' te ontwikkelen. Vervolgens was het aan mij de taak om met deze applicatie een proto type asbestmonitor te maken. Dit proto type heb ik ontwikkeld voor de gemeente Amersfoort en zij hebben tevens hun input gehad in het eindresultaat. Voor de ontwikkeling van het prototype asbestmonitor maakte ik gebruik van de applicatie Smart M.Apps. Smart M.Apps is een webapplicatie waarmee men gemak kelijk, zoals de naam al zegt, een 'slimme

Geo-Info | 2019 | | pagina 10