inventarisatie van overlast Student in beeld Hidde Mattheeuwse II 10 I Geo-Info I 2019-6 Figuur 3 - Flyer over de Maptionnaire in de gemeente Empei. Bereikbaar via H.Mattheeuwse@student.has. Mijn naam is Hidde Mat theeuwse en momenteel zit ik in het derde jaar. In mijn tweede jaar heb ik gedurende 10 weken stage gelopen bij Ruimteschepper. Ik kwam voor het eerst in aanraking met hen op de GeoBuzz in 's-Hertogenbosch. Ik liep over de beursvloer en ik zag twee grote touchscreen tafels staan met daarop een kaart van Gouda. De bedoeling was dat je plekken op de kaart aangaf waar je je onveilig voelde in het verkeer. Ondanks dat ik nooit in Gouda ben geweest gaf ik een paar locaties aan. Vervolgens werd ik doorgelinkt naar een heatmap met daarop alle resultaten van voorgaande bezoekers. Ik was meteen verkocht en nam later con tact op met de vraag of ik met deze tool aan de slag mocht gedurende een stage. Even een korte introductie over het bedrijf. Ruimteschepper houdt zich voor het grootste deel bezig met het detache ren van zelfstandige geo-professionals. Daarnaast hebben ze eigen projecten, geven ze advies en organiseren ze ken nisbijeenkomsten binnen de geo-wereld. Ruimteschepper is de Nederlandse partner van Mapita, het Finse bedrijf dat gespecialiseerd is in Public Participation GIS. Dit bedrijf heeft de tool ontwikkeld die ik had gespot op de beurs. De tool heet Maptionnaire en is vooral bedoeld om mensen te betrekken bij een vraag stuk in een bepaalde ruimte. Dit kan de openbare ruimte zijn (onveilige plekken in het verkeer), maar ook binnen een gebouw (waar zou je graag een koffieau- tomaat zien)? Ik mocht met Maptionnaire aan de slag bij een opdracht van de bestuursraad van de gemeente Empel. Ik moest een inventarisatie maken van de punten waar de bewoners overlast ervaarden van de buslijnen door het dorp. In figuur 3 is de flyer te zien die ik had gemaakt om de bewoners op de hoogte te brengen van de uitstaande Maptionnaire. De resultaten zijn vervolgens gepubli ceerd op Buslijnempel.nl. In het kort gezegd hebben circa 400 men sen de enquête ingevuld, zijn er 94 pun ten gemarkeerd als overlastlocaties en zijn er 52 suggesties gedaan om hier iets aan te doen. Wel gaven de meeste bewo- ners aan dat de overlast dragelijk was en dat ze blij waren dat het dorp nog altijd bereikbaar is met de bus. Ik was erg tevreden over de resultaten en heb erg genoten van mijn stagetijd. Daarnaast zou ik het erg leuk vinden om door te kunnen gaan binnen de publieksparticipatie. ENQUÊTE U woont aan - of dicht bij - de route van de buslijnen die door Empei rijden. Graag nodigen wij u uit deel te nemen aan de enquête die door de Bestuursraad is ingericht. Ook als u géén overlast ervaart horen we graag uw mening, er is ruimte voor suggesties en ideeën. Z.O.Z.

Geo-Info | 2019 | | pagina 12