Astrid Elemans nieuw redactielid Geo-Info Mutaties bij Kadaster Personalia 2% 2019-6 I Geo-Info 21 :9*> 1 Sinds tien jaar mag ik me binnen en buiten de gemeente Den Haag bezighouden met geo-informatie en alles wat daaromheen in een grote gemeente een rol speelt. Een diverse en mooie uitdaging waar ik elke dag met veel plezier met mijn col lega's mee bezig mag zijn. De afgelopen jaren hebben in het teken gestaan van de opbouw en bijhouding van de BAG en BGT. Daarnaast werken we op dit moment hard aan de opbouw van de BRO. Een hele klus voor een bronhouder met een stad in ontwikke ling - en de daarmee gepaard gaande druk op de schaarse ruimte en middelen. Om dit ruimtevraagstuk beter te lijf te kunnen gaan hebben we in het voorjaar een 3D-stadsmodel voor Den Haag geïntroduceerd: een product voor de toekomst waar ik trots op ben. Dit is te vinden op de website [1]. Meer kunnen (inwinnen, mutaties etc.) met dezelfde of minder inzet is de uitdaging voor de komende jaren. Samen met de VNG en andere bronhouders draag ik daarom graag een steentje bij aan de doorontwikkeling in samenhang (DIS). Daarnaast ben ik lid van het Agendaoverleg BAGBAO. Mijn functie als manager van de afdeling Geo-Informatie en Erfpachtbedrijf geeft me de mogelijkheid om geo-informatie in diverse gemeentelijke processen onder de aandacht te brengen en - waar mogelijk - te integreren. Door mijn ervaringen in Den Haag kan ik makkelijker de link leggen tussen de geo-technieken en de dynamiek van onze klantgerichte organisatie. Hier ligt nog een wereld te winnen en ik probeer vooral op het snijvlak burger/gemeente een geo-bijdrage tot stand te brengen. Als inwoner van Amersfoort ben ik blij met de concentratie 'geo-bedrijvigheid' in (ook) deze mooie stad. Deze innovatieve omgeving inspireert me om verder te denken en te doen. Ik hoop hiermee een mooie bijdrage te kunnen leveren aan de komende nummers van Geo-lnfo. Referenties [l] www.nederlandin3d.nl/denhaag Frank Tierolff wordt per 1 ingang van 1 januari 2020 de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van het Kadaster. Hiermee vult hij de lege plek op die ontstaan is door het vertrek van Dorine Burmanje. Marjolein Jansen wordt plaatsvervangend voorzitter van de raad van bestuur. Dorine Burmanje heeft uit handen van de burgemeester van Lingewaard (Bemmel) een koninklijk lintje ontvangen op donderdag 26 september. De onderscheiding, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, kreeg ze onder andere voor haar werk als voorzitter raad van bestuur van het Kadaster, haar internationale Bloemen voor ridder Burmanje. werkzaamheden en haar inzet als voorzitter van de raad van toezicht van de ANWB. Dorine Burmanje trad op 1 mei 2004 aan als voorzitter van de raad van bestuur van het Kadaster. Zij werd in Geo-Info 2005-6 geïnter viewd door Ad van der Meer en Adri den Boer onder de kop 'Dorine Burmanje en de droom van een nationaal geodetisch instituut'. Bron: INKA Kadaster Marjolein Jansen heeft diverse bestuursfuncties bekleed. Zo was zij de afgelopen jaren actief als vicevoorzitter van het college van bestuur van de Vrije Universiteit Amster dam. Daarvoor was zij van 2009 tot en met 2012 onder andere plaatsvervangend secretaris-generaal voor het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

Geo-Info | 2019 | | pagina 23