uwen GtN Gekleurde kaart Oekraïne 2019-6 I Geo-Info Geo-lnformatie Nederland Gi-N Geo-lnformatie De eindredacteur van Geo-Info, Lisa Petersen van MOS, als gast in de GIN-stand (foto's Adri den Boer) Voor een van de actiepunten was het aantal websitebezoekers onderzocht. In 2018/2019 groeide dat naar 36,5 per dag (2017/2018: 29,1). Een suggestie was om te kijken hoe zich dat verhoudt tot de score bij gelijksoortige verenigingen. Bij de verenigingszaken gaven Paula Dijkstra en Sytske Postma presentaties over de FIG Working Week 2020 en over de enquête van Geo-Info (beiden publiceren daarover ook in dit tijdschrift). Kees Jansen belichtte de nog in de maak zijnde toekomst visie 2020-2024. Daarover volgt nog een bijdrage in dit tijdschrift. Een bundel van zes speerpunten: eigentijds, leden, samenwerken, inkomsten, internationaal en certificering. Financiën Het aantal leden was op 1 januari 2018 gedaald naar 1656 en op 1 januari 2019 naar 1539. Op de ALV noemde de kandidaat-secretaris dit 'minder hard gezakt dan andere jaren, maar de trend is duidelijk'. Het nettere secretarieel jaarverslag: 'Op basis van eerdere onderzoeken binnen de vereniging naar de reden en motivatie van vak genoten om lid te worden of te blijven, weten we dat er grote verschillen zijn met het verleden.' En interessante volzin onder de kop 'Ledental len' was ook: 'Inmiddels zijn er slagen gemaakt met ons magazine (dat zeer goed aangeschre ven staat bij onze leden).' In tegenstelling tot de vooraankondiging ervan vorig jaar werd de contributie voor 2020 niet verhoogd, zelfs niet voor inflatie gecorrigeerd, zo viel een weer spraakmakend oud-bestuurslid op. Dejaarre- kening 2018 gaf een positief resultaat en werd ongewijzigd goedgekeurd. Bestuursverkiezingen met applaus Henk Ensink werd herkozen. Tim Brouwer was al een klein jaar kandidaat-bestuurslid en introduceerde zich zelf al in nummer 2019-1. De term 'kandidaat' verdween bij applaus. Magdalena Grus, werkzaam bij het Kadaster, werd gekozen voor de vacature die door het vertrek van Keppel is ontstaan en zal als bestuurslid de redactievergaderingen bijwonen. Ron Rozema, nu algemeen directeur van Facto Geo en bestuurslid van de branchevereniging GeoBusiness Nederland, werd gekozen voor de vacature die door het vertrek van Hoogwerf is ontstaan. Hij vertelde ooit HTS Landmeetkunde te hebben gevolgd, te zijn verbreed en te zijn gevraagd voor de voorzittersvacature. Ook voor deze beide nieuwelingen ging de verkiezing bij acclamatie en per applaus. Peter Hoogwerf gaf het bij zijn aantreden ontvangen 'stokje' en een antieke voorzit tershamer correct door aan opvolger Rozema. Het rood-witte stokje speelde in 2003 een belangrijke rol op het laatste Geodesia-con- gres. Het is een stuk houten jalon, zie een foto van de ontvangst door Hoogwerf in Geo-Info 2012-1, pag. 11. Dat zien kan uiteraard op de DHC/GIN-tijdschriftendatabank, waarvan nu ook publiek bekend werd dat niet alleen de digitalisering van het Kartografisch Tijdschrift, maar ook de jaarlijkse GIN-bijdrage aan het Ormelingfonds is te danken! Veel dank was er voor Peter Hoogwerf en Roelof Keppel. Slot De vergadering was gepland tot 14.00 uur en dat werd gezellig tot 14.30 uur. Naast dit onafhankelijke belevingsverslag zijn er door de secretaris ook concept-notulen gemaakt die behandeld zullen worden tijdens de volgende ALV op GeoBuzz 2020. *Deze naam staat voor een nieuw type rund dat in staat is om zich zonder veel verzorging in natuurgebieden te handhaven. Adri den Boer, redacteur Deze kartografische schoudertas heeft een kaart van Oekraïne in de kleuren van haar vlag. Spreek nimmer over De Oekraïne: op 24 augustus 1991 werd de Oekraïense Soci alistische Sovjetrepubliek hernoemd tot Oekraïne en op dezelfde dag afgescheiden van de Sovjet-Unie, waarmee het een onaf hankelijke staat werd. De opgenaaide kaart op één kant van deze tas van na 2014 geeft de Krim dezelfde kleur als de hele zuidelijke landshelft. Deze kaart en dus de tasdrager erkennen de annexatie door Rusland niet! Adri den Boer

Geo-Info | 2019 | | pagina 39