2020 Alweer de laatste Geo-Info van dit jaar. We kunnen terugkijken op een paar mooie themanummers: 'Privacy' en 'Kartografie'. Deze traditie van twee themanummers per jaar zetten we in 2020 ook voort. U kunt zich vast verheugen op de thema's 'Landmeetkunde' en 'Energietransitie'. Misschien krijgt u onder de kerstboom inspiratie en wilt u ook bijdragen aan deze nummers. Dat kan. Ook de andere edities dit jaar waren de moeite waard. Het is toch mooi elke keer te zien hoe mensen in de pen klimmen en hun kennis of ideeën over het vakgebied willen delen. Dank daarvoor, auteurs en columnisten! Dit jaar moesten we afscheid nemen van Roelof Keppel, mijn voorganger als hoofdredacteur, en redacteur. Bijna 10 jaar in de redactie, 8 jaar hoofdredacteur: petje af! Open, kritisch, humorvol en vasthoudend als een terriër, zo heeft Roelof met de redactie steeds weer gezorgd voor (gerestylede) Geo-Info en een fraaie website. @Roelof, in één woord: dank! Gelukkig is de redactie aangevuld met maar liefst drie leden. Astrid Elemans stelt zich in dit nummer aan u voor. De andere twee doen dit in het komende nummer. Wat staat u nog meer te wachten in 2020? Met de resultaten van de enquête over Geo-Info, die we voor de zomer hielden, in de hand willen we Geo-Info nog meer op lezerswensen aansluiten. Hoe, dat leest u in het openingsartikel van deze editie. FIG2020 komt met rasse schreden dichterbij. U leest erover in het interview met Paula Dijkstra, congresdirecteur. Dit jaar moesten we afscheid nemen van 'onze' Open Kaarters Winifred Broeder, Marijn Bosma, Jan-Willem van Aalst en Mathie Hoenjet. De meeste hebben ons jarenlang voorzien van hun deskundige, kritische en soms grappige kijk op kaarten. Ook hen danken we hartelijk! Maar in 2020 starten we door met de rubriek. Nieuwe Open Kaarters hebben zich gemeld, vele zelfs. U zult snel van hen gaan horen. Wat nog meer in dit nummer? Studenten Geo Media Design nemen u mee in hun stages. Leuk om te lezen waar de nieuwe generatie zich mee bezighoudt en wil houden. Carla Nikkels daagt u uit om 'uit het platte vlak' te komen en doelt daarmee op de 3D-opgaven die er liggen rondom bodemenergie. Laat u vooral verleiden tot een reactie! Uiteraard aandacht voor de uitreiking van drie prijzen op Geobuzz: de Geo Prestige Award, de GIN-NCG-Scriptieprijs en de GIN-Kartografiewedstrijd. Deze laatste was nieuw en in het kader van het themanummer, maar was zo succesvol dat we die volgend jaar weer doen. De winnende kaart prijkt op onze cover. Verder een aantal verslagen van een druk bezochte Open Geodag, het NCG-symposium en de ALV van GIN. In het komende nummer volgt het verslag van Geobuzz. Daarnaast nog een aantal artikelen. Zo neemt Jeanette Storm u mee in de doorontwikkeling van de BAG en gaat Rob Beck in op artificial intelligence en basisregistraties in 2025. AI is zeker geen nieuw onderwerp (in de wiskunde al langer een tak van sport), maar onder ander door toegenomen rekenkracht van computers ook in de geo meer en meer toepasbaar. 'Data is king, geodata is keizer', aldus Rob en dat belooft wat voor de toekomst. U zult er ook van ons meer over horen. Het is goed om naast de technisch-inhoudelijke onderwerpen artikelen te publiceren die ingaan op samenwerking of management, meer de 'soft skills'. Juist omdat de geo- specialist met een heel scala aan mensen moet kunnen samenwerken is het gek om aan deze aspecten voorbij te gaan. Harrie van der Werf gaat in op de motivatie van de geo- technicus zelf. Ook Arnold Bregt raakt een 'soft' aspect aan: kaartfulness. En laat ik u dat nu gunnen na de drukke laatste weken van het jaar: lekker ontspannen (met een kaart) en 2020 weer energiek tegemoet. 2019-6 I Geo-Info

Geo-Info | 2019 | | pagina 3