Lezersenquête Geo-Info Wat vinden lezers van Geo-Info en wat willen ze veranderd zien? We vroegen het de GIN-leden en andere lezers in een online enquête eerder dit jaar. We nemen u mee in de belangrijkste uitkomsten en laten u weten hoe we hiermee om willen gaan in de toekomst. 4 Geo-Info I 2019-6 Door Sytske Postma De lezersenquête was enerzijds gericht op de inhoud van Geo-Info en anderzijds op de vorm. In 20 vragen konden lezers hun mening en tips geven aan de redactie. Een verkorte versie van de enquête is meegegaan in het leden- tevredenheidsonderzoek van GeoBusiness Nederland. In totaal hebben 160 respondenten hun mening gegeven: 2/3 daarvan heeft de volledige enquête ingevuld en 1/3 de verkorte versie. Met de resultaten van deze enquête hebben we niet alleen een indruk gekregen in wat we goed doen en wat beter kan, maar ook zeer veel waardevolle aanbevelingen en tips. Wij danken de respondenten dan ook van harte voor hun inbreng! Statistieken Eerst iets over de statistieken. GIN-lezers, of althans de respondenten, zijn overwegend man en 45+. Dat is mooi, maar ook een punt van aandacht. Een aantal malen is in de enquête ook aangegeven dat het blad ook voor de jongere doelgroep aantrekkelijk moet zijn. Dat is zeker iets wat we willen. Dit kan zitten in aard van de artikelen, de manier waarop artikelen zijn geschreven, maar ook over de presentatievorm. Zo onderzoeken we op dit moment of we Geo-Info op deze punten kunnen laten reviewen door de jongere garde. Vorm en frequentie Over de vorm en frequentie van verschijnen van Geo-Info zijn de meningen verdeeld. Men leest iets liever in een papieren dan in een digitale variant, maar het liefst heeft men beide mogelijkheden. Als een blad in handen kan worden gehouden of op de leestafel op kantoor ligt wordt Geo-Info makkelijker gepakt en gelezen. Een digitale versie verdwijnt snel in de mailbox, maar is natuurlijk wel beter voor het milieu. We gaan na of het mogelijk is nog milieuvriendelijker te drukken. De frequentie van zes keer per jaar is goed. Vier keer per jaar zou men eventueel ook goed vinden. Onderwerpen De onderwerpen in Geo-Info spreken in het algemeen aan (50%). Dat moet beter kunnen. We zien de totstandkoming van Geo-Info als een wisselwerking tussen GIN, de redactie en het werkveld. Om meer aansprekende content te kunnen maken zullen we als redactie onze voelsprieten nog verder uit moeten steken en de community meer gaan bevragen. Omdat de redactie door vrijwilligers wordt bemenst, heb ben we de geo-gemeenschap ook echt nodig. Voor ideeën voor kopij, maar ook voor de kopij zelf. We gaan social media meer inzetten om te prikkelen en ideeën voor artikelen binnen te halen. Ook willen we meer samenwerking met andere partijen, zoals GeoBusiness Nederland en onderwijsinstellingen, om een goede aansluiting qua inhoud te realiseren. Tenslotte overwegen we in samenwerking met GIN en de regio's of we, bijvoorbeeld rondom themanum mers, ook korte themabijeenkomsten kunnen gaan organiseren. De enquête heeft al veel ideeën voor content opgeleverd. Men zou meer willen lezen over 27X3% Figuur 1 - Geo-Info digitaal of fysiek.

Geo-Info | 2019 | | pagina 6