6 Geo-Info I 2019-6 Sorrwnige soms Meeste wd Meeste niet Figuur4 - Zijn onderwerpen in Geo-info interessant vertellen over hun onderzoeken of stages), 'Promotieonderzoek' (waarin de essentie van promotieonderzoeken en de maatschappe lijke relevantie worden belicht) en de rubriek 'Organisatie in beeld' (waarin organisaties, zowel profit als non-profit, vertellen over wat hen drijft in het vak). Brede doelgroep Een brede inhoudelijke scope heeft het risico in zich dat het een mengelmoes wordt, maar we willen dat het blad leesbaar is voor een brede doelgroep: van mensen die meer wetenschappelijke of zwaar technische artike len willen lezen tot mensen die meer de prak tijk willen lezen. Dit betekent dat de diepgang in artikelen wisselend is. Dit blijkt ook uit de enquête. Toch geloven we in de breedte van het aanbod in Geo-Info. Daarnaast mogen we niet vergeten dat Geo-Info het verenigingsblad is van GIN en dat er voor het reilen en zeilen van GIN ook voldoende aandacht blijft. Als redactie hebben we verder de ambitie om Geo-Info ook interessant te maken voor mensen buiten het geo-werkveld: namelijk de mensen die geen geo- of GIS-specialist zijn, maar in hun dagelijks werk wel met geo- informatie en -technieken werken. Denk aan weg- en waterbouw, assetmanagement en energietransitie. Graag zien wij cross-over artikelen, omdat we nieuwe technieken voor data-inwinning, analyse en visualisatie altijd ergens voor doen. Het niveau van de artikelen wordt door de meeste respondenten als 'het juiste niveau' bestempeld. Graag ziet men ook meer opiniërende artikelen of artikelen die een issue bespreken. Dit vinden we een mooie oproep, waarbij we het werkveld ook hard nodig hebben. Het zou een waardevolle toevoeging zijn wanneer er ook discussie of gesprek ontstaat over onder werpen die leven in het werkveld. Zonder direct in oplossingen te schieten, is het goed om meningen te delen. Uit de comfortzone Door met themanummers te werken kunnen we bepaalde onderwerpen in de schijnwerpers zetten en de verschillende facetten belichten. Het voordeel van werken met themanummers is dat gericht om bijdragen kan worden gevraagd. Vanaf 2020 gaan we werken met twee themanummers per jaar. Het ene thema nummer zal een typisch 'geo-onderwerp' zijn, zoals 'Remote sensing' (nummer 2 in 2015), 'Kartografie' (nummer 5 in 2019) en 'Landmeet kunde' (nummer 3 in 2020). Het andere thema nummer zal meer vanuit de toepassing worden opgezet, zoals het themanummer 'Omgevings- wet' (nummer 2 in 2017), 'Agro' (nummer 4 in 2018) en 'Privacy' (nummer 3 in 2019). Op die manier proberen we een goede mix te vinden. We belichten wat er binnen het vakgebied gebeurd en op welke manier geo een rol speelt binnen bepaalde sectoren of maatschappelijke opgaven. We proberen daarbij uit onze 'com fortzone' te komen en zoeken auteurs buiten het geo-werkveld. Hetartikel van de Utrecht Data School uit het themanummer 'Privacy' over ethiek is daar een voorbeeld van. Op die manier willen we zienswijzen, kennis en ideeën van buiten naar binnen halen. Geo-Info kent een aantal vaste rubrieken, waarvan er eerder al een aantal zijn genoemd. We hebben de vaste columns, de column 'Van de bestuurs tafel', column 'Vrouwen op de kaart', 'Open kaart' en 'Boekbespreking'. Afgezien van de columns komt niet elke rubriek in iedere editie van Geo-Info voor. De waardering van de rubrieken is over het algemeen goed. 'Open kaart' wordt het beste beoordeeld, 'Van de bestuurstafel' net iets minder (zie figuur 3). Uit reacties blijkt dat men vanuit het bestuur graag meer wil horen over ontwikkelingen en de visie van de vereniging. Samengevat Uit de lange lijst van ideeën en tips halen we in ieder geval de volgende als aandachtspun ten voor de toekomst op: Aandacht voor de ontwikkelingen en de innovatie in het vakgebied. Ook voor lezers jonger dan 45 jaar moet Geo-Info interessant zijn om te lezen. Belichten van de maatschappelijke relevan tie van geo-informatie, zowel vanuit het bedrijfsleven als de overheid beschouwd. Promotie van het vakgebied geo in nieuwe sectoren. Delen van meningen en het bespreken van issues. Werken aan meer samenwerking tussen overheid (onderling) en bedrijfsleven. Vakgebied onderscheidend houden, toegevoegde waarde tonen. Dit zijn wat ons betreft grote lijnen waarlangs we Geo-Info kunnen verbeteren. De concrete tips en ideeën leggen we daarnaast en we hopen dat u in 2020 dit langzaam maar zeker terug gaat zien. U blijft ons lezen, toch? Sytske Postma, hoofdredacteur Geo-Info

Geo-Info | 2019 | | pagina 8