Welke technische tour kies Van 10 tot 14 mei 2020 komen landmeters en geo-experts bijeen voor de Working Week van FIG, de internationale koepelorganisatie voor landmeters. Wanneer je deelneemt aan het congres, kun je kiezen uit een reeks technical tours. Zo ervaar je samen met internationale collega's verschillende geo-thema's door een Nederlandse bril. 12 Geo-lnfo 2020-1 Marker Wadden - Lelystad, zondag 10 mei 2020 Ervaar zelf de aanleg van de Marker Wadden in het Markermeer. Een reeks eilanden, gebouwd van zand, klei en zilt. Zo ontstaat een nieuw natuurge bied met een gunstige leefomgeving voor plant, vogel, vis én recreërende mens. Een mooi voor beeld van hoe Nederlanders land maken van zee. GeoFort - Herwijnen, zondag 10 mei 2020 Het bolwerk van kaarten en navigatie, dat is wat je tegenkomt in het GeoFort, Vol geo-inspiratie en uitdagingen in een voormalig fort aan de Nieuwe Hollandse Waterlinie. Je gaat aan de slag met experimenten waarbij geo-technie- ken inzet worden in ondergrondse gangenstel sels. Na een dag GeoFort weet je hoe een zalm zijn weg vindt, waarom de noordpool beweegt en hoe kaarten je voor de gek kunnen houden. Haven van Amsterdam - Amsterdam, maandag 11 mei (13.30 -17.30 uur) Altijd al één van de beroemdste havens ter wereld van dichtbij willen bekijken? Dit is je kans. Een rond vaart vol wetenswaardigheden en historie. Geodan - Amsterdam, 11 mei (13.30-17.30 uur) Hoe hoog is dit gebouw? Wat is de snelste route van A naar B? Wat is de beste plek voor een geluids wal of distributiecentrum? Hoe ziet deze pieker uit over 20jaar? Geodan verzamelt, combineert, visualiseert en analyseert locatiegegevens. Ervaar zelf hoe hun ruimtelijk inzicht helpt bij het maken van goede keuzes voor het inrichten van ons land. Sluizen van IJmuiden - IJmuiden, maandag 11 mei 2020 (13.30 -17.30 uur) Het gevaarte is 500 meter lang, 70 meter breed, 18 meter diep en is de grootste zeesluis ter wereld! Bekijk hoe dit staaltje Nederlands hydraulische techniek zorgt vooreen goede toegankelijkheid van de Amsterdamse haven. Schepen worden immers steeds groter en de economie gaat 24 uur per dag door. Bezoek de expositie over de bouw en zie hoe schepen varen langs de metershoge sluiswanden. Spoorzone Delft - Delft, dinsdag 12 mei 2020 (13.00 -17.30 uur) De vernieuwing van het stationsgebied in Delft laat zien hoe complex een locatie op en onder de grond in elkaar kan steken.TU Delft en Kadaster maakten in 2016 eigendommen en eigenaren inzichtelijk in een 3Ü-kaart. Het werd de eerste 3D-kaart die vastgelegd werd in de kadas trale registratie. Bezoek het stationscomplex, met ondergrondse perrons en stalling voor 5000 fietsen. Laag-Holland Polder - Amsterdam, dinsdag 12 mei 2020 (13.00 -17.30 uur) Het best bewaarde geheim van Amsterdam? Het poldergebied Laag-Holland herbergt historische dorpen, meren, een natuurreservaat van 12.000 hectare met water- en weidevogels. Een plek waar ook Amsterdammers en bezoekers tot rust komen. Bezoek dit indrukwekkende gebied en zie ook hoe belanghebbenden samenwerken om dit Nederlandse landschap te behouden en te verbeteren. Kadaster - Apeldoorn, woensdag 13 mei 2020 (13.00 -17.30 uur) Tijdens een bezoek aan het hoofdkantoor van het Kadaster, krijg je inzicht in hoe de Neder landse landadministratie werkt. De experts van het Kadaster geven je een kijkje in de keuken. Zie, ervaar en leer hoe het Kadaster zijn kennis en gegevens toepasbaar maakt voor ingewik kelde maatschappelijke opgaven. Niet alleen binnen Nederland, maar ook in landen over de hele wereld. Welke aanpak past bij het doel? De waarde van landadministratie: van energie transitie en woningkrapte tot inheemse rechten en wederopbouw na natuurrampen. Maeslantkering - Hoek van Holland, woensdag 13 mei 2020 (11.00 -17.30 uur) Geen enkele stormvloedkering ter wereld heeft grotere bewegende delen dan de Maeslantkering. Dit deel van de Deltawerken kan stormvloeden het hoofd bieden van 5 meter boven NAR Het is de eerstelijns verdediging bij hoogtij en overstro mingsgevaar. Ervaarzeif de immense omvang van dit bouwwerken hoe geo-informatie bijdraagt aan de geautomatiseerde besturing ervan. Meer informatie over het congres, aanmelden voor congres en tours:

Geo-Info | 2020 | | pagina 14