Even voorstellen: nüeuwe redactieleden Geo-lnfo Personalia 2020-1 Geo-lnfo 43 Peter Weenink Ik ben met de fysieke: ka art grootgebracht. Geboren in het land van de oorsprong van de democratie en getogen in Nigeria. De UK en Brunei hebben mij de vreugde van de kaart gebracht. Op de vele reizen met mijn ouders, mijn werken privé warén de geografische kaarten,'atlassénen globes intéressant en fijn reisgezelschap. Verre landemen uitdagende oorden' waren zlchtbaa r op. d erkaart alsof ze: 'om de hoek' lagen. Of hét om wetenschappelijk^interactieve of kunst-creatieve kaarten gaaf, voor mij zijn ze aliemaal ihteressant. Na san studie Kartograjie dacht ikzelf kaarten te kunnen creëren. Dat kon, ik ben echter dé kaart gaan zien als communica tiemiddel. De kunst van het weglaten en er mee liegen, iedereen kent het wel. Ik ben geen 'GIS'er', maar kan wel vanaf'scratch' menigeen een kaart meegeven waarbij iedereen begrijpt water gecommuniceerd wordt. Dat laafste.laat in de digitale vorm nog weieens te wensen over. Ik houd van kennisoverdracht. Mede; door kleur, projectie en overige technische visua lisatie is een kaart bij uitstek geschikt om de maatschappij thematisch te kunnen informe ren. Tijdenf,verschillende lezingen, presenta ties, lessen en kleine tentoonstellingen bied ik nationaal en internationaal met behulp vart kaarten en atlassen de noodzakelijke of gewenste informatie aan. Dit alles onder steund door geografische achtergronden en een groot internationaal Linked In-netwerk. Inmiddels werk iköok bij een landelijk planten en bomenbëdrijf. De natuur communiceert net zoals de kaart: ook hier geven kleur, vorm en grootte direct aan, zonderte liegen, om wélk 'product' het gaat: Om de trends van bij eh op de kaart bij te kunnen houden vólg ik dagelijks de innovaties en ontwikkelingen van een ruime 100-tal (internationale bedrijven, diverse influeicers, social media gebruikers eh ovérige medewerkers uit het geo-dorhein. Een fraaie digitale zoektocht over onze globe. Relevante resultaten sla ik op in een databank die dan weer voor eenieder beschikbaar is. Inge La Rivière Bijna 20 jaar geleden kwam ik voor het eerst in aanraking met geo-informatie. Ik werkte toen aan locatiegegevens voor meldkamersyste men van hulpdiensten. Daar kreeg ik contact met het voormalige Centrum voor Geo- informatie in Wageningen. Het idee om me te verder te kunnen verdiepen in geo-informatie binnen een groen instituut sprak mij enorm aan, vanwege mijn oorspronkelijke opleiding als botanisch/ecologisch analist.Toen de gelegenheid zich voortdeed ben ik -12 jaar geleden - overgestapt. Als onderzoeker/software engineer krijg ik energie door de bijdrage die ik lever aan maatschappelijke vragen over onder andere biodiversiteit, natuur en landbouw. Nieuwe inzichten en noodzakelijke ontwikkelingen vragen om ondersteuning met hulpmiddelen voor planning en monitoring. Ik onderzoek hoe we met geo-informatie, tooiing en visuali saties een bijdrage kunnen leveren hieraan. Ik hoop de wereld een beetje beter of weer baarder te maken. Het inzetten van geo-infor matie om (positieve) veranderingen teweeg te brengen wil ik graag in mijn bijdragen aan Geo-lnfo terug laten komen. Op 6 december opende loco-dijkgraaf Frans ter Maten van het Waterschap Vallei en Veluwe de expositie'Hoog water in de Gelderse Vallei'. De tentoonstelling zaltoten met 14 maart 2020 te zien zijn in Museum Veenendaal. Het topstuk van de expositie is: de hembeker uit het begin van de i8e eeuw. Deze bokaal werd bij bijzóndere gelegenheden gebruikt door bestuurs leden om samen hef glas te heffen. Het water schap van de Slaperdijk gaf landmeter Justus van Broeckhuysen de opdracht een gedetailleerde kaart van de Slaperdijk te maken.'De kaart werd in 1705 gepubliceerd: Dit was mogelijk de aanleiding vóór de bestelling van het glas door het water schap', aldus het persbericht over de expositie! Bron: www.museumveenenaiaal.nl

Geo-Info | 2020 | | pagina 45