Landinrichtingscommissie vernoemd 48 Geo-lnfo 2020-1 Initiële detectie, mogelijk Gewijzigd dak. mogelijk Gewijzigd dak. nieuwe dakkapel nieuwe dakkapel noordzijde (5%) nieuwe dakkapel noordzijde (83%) noordzijde (97%) Figuur 4- Detectie van veranderingen heefteen statis tisch aspect In de kuns tmatige intelligentie algoritmiek warden detecties meteen bepaalde mate van zekerheid gedaan. een nieuwe dakkapel is gedetecteerd zodanig dat een call to action aan de WOZ-specialist wordt gemeld. Detect the expected De redenering is dat de wisreld voor tso% uit objecten bestaat (ook in de BGT bijvoorbeeld horen geen gaten te zitten). Iedere verandering betekent dus de verandering/van één of meer bekende objecten. Hét overgrote deel van de mogelijke veranderingen van deze objecten is redelijkerwijs te voorspellen. Daardoor wordt het bepalen van de aard van de verandering vergemakkelijkt. In de beeldanalyse is dan de 'detect the expected'-strategie van toepassing. Daarmee kunnen zeer hoge scores worden bereikt. Echtervoor dé handhaving is dat niet voldoende, want veranderingen kunnen ook veel onverwachte vormen hebben. Hoe tacke len we dit'discover the unéxpected'-probléem nu effectief? In de Al-gebaseerde beeldanalyse is dan wel metsen grote zekerheid te zeggen dat er tets is veranderd, het algoritme wéét alleen niét ofde mutatie voor de eindgebruiker van belang is. Voor alle situaties waar die zekerheid niet wordt gekregen, maar wêfêen hoge mate van zeker heid Van de verandering zelf wordt geïndiceerd, grijpt eerstde menselijke beeldanalist in. Bijvoorbeeld indien een trekker en sproei-instal- lafie bij een watergang worden gesignaleerd tfefWjj! ferj sproei verbod van kracht is, wordt de mutatie gegroepeerd in de klasse 'niét te clas sificeren mutatie'. De eerste honderden.keren zal de beeldanalist deze mutatie handmatig dienen te duiden. Nadat hetalgpritme is getraind, is de geautomatiseerde herkenning van de trekker-sproelcombi natie mogelijk geworden. Zoals we in hetbegin van het artikel al vaststelde blijfter steeds minder verborgen en moeten we ons degelijk en terughoudend voorbereiden op het verantwoordelijk omgaan met die toenemende kennis. De pakkans wordt immers' steeds groter. Rob Beck is directeur van NEOBV. Rob is bereikbaar via I rob.beck@neo.nl. In Duiven is de langste straatnaam van Nederland onthuld. De Laan van de landin richtingscommissie Duiven-Westervoort is zo lang dat het straatnaambord waarop de naam prijkt liefst 2,6 meter lang is. De straatnaam van 55 tekens lang bestaat al sinds 2010, maar stond nog nïeféerder op een bord. De naam is een eerbetoon aan de land- inrichtingscommisfig die zich bezighield met de herinrichting van het grondgebied tussen Duiven en Westervoort, schrijft Omroep Gel derland. Aan de straat wonen gee mensen; het is een looppad dafde verbinding vormt tussen twee straten. Tot het bord er officieel stond kon de gemeente niet pronken met de langste straatnaam van Nederland. Die eer was lange tijd voorbehouden aan de Ir. Mr. Dr. Van Waterschoot van der Grachtstraat in Heerlen. Bron: www.nos.nl, 7 december 2019 De straat in Duiven met de langste naam van Nederland zit weer zonder bord. Twee weken nadat het 2,6 meter lange bord van de 'Laan van de landinrichtingscommissie Duivén-Westervöort' was onthuld, zrjn alleen de ondersteunende palen.nog; over. Wie het bord heeft meegenomen is onduidelijk. Ook is volgens omroep Gelderland niet bekend of de gemeente Duiven van plan is een nieuwe plaat telaten maken. Bron: www.nos.nl, 21 december 2019 Laan van de landinrichtingscommissie Duiven-Westervoort

Geo-Info | 2020 | | pagina 50