i Landmeetweek op Ameland Verslag Het is een goede gewoonte om studenten van de diverse mbo-opieidingen een week ervaring te laten opdoen op Ameland. Daarmee is er sprake van een mooie samenwerking van deze infra-opleidingen. 50 1 Geo-lnfo 2020-1 Op maandag 3 juni 2019 vertrokken vanuit verschil lende plaatsen err steden studenten van het mbo richting Holwerd omdaar op veerboot te stappen naar Ameland, In den lande hebben de verschil lende RpC's de samenwerking gezocht om in deze week verschillende meetopdrachten: uitte voeren, Traditie Het is al een gebruik vaneen aantal jaren dat .de docenten van de verschillende ROC's (en dan specifiek de infra-opleidingen'} elkaar ontmoeten. Op de tweede dinsdag in juni worden ervaringen uitgewisseld en kennis gedeeld. Hetis.öen mooi initiatief, want samenwerking brengtje verdêr. Er is eêh netwerk van docenten ontstaan die kennis en ervaringen met elkaar delen. Dit jaar was de beurt aan de derdejaars studenten van de ROC Friese Poort. Het is een goed gebruik dat zij ter afsluiting van het derde leerjaar naar Ameland'afreizen voor een landmeetweek. Inzo'n week voeren de studenten allerlei meetopdrachten uit die door de gemeente Ameland zijn opgesteld. Een aantal jaren, geleden kwam de vraag of ook andéfe scholen konden aanschuiven. Sindsdien is de landmeetweek op meerdere pen jaren tussen de 40 en 60 studenten die ROC's in het programma opgenomen. Dit jaar deelnamen, dit jaar was bet aantal aanmeld- is het aantal deelnemende ROC's, en dus ook ingèh gestegen-tot 130 studenten-van 9 ROC'S studenten, sterk gegroeid. Waren er afgelo- en 1 AOC, "Ik check nog even de manual hoe ik het statief lager kan zetten."

Geo-Info | 2020 | | pagina 52