Verslag 52 Geo-lnfo 2020-1 Tijdens de lunch: "Hoe krijgen we die waterpassing nu kloppend?' de workshops. De locaties van de workshops en een kaart van alle landmeetopdrachten. Een'belangrijke opgave vo;or de kwartier makers daarbij was dat iedereen voorafgaande aan de landmeetweek op de hoogte vfji van de verschillende activiteiten. Een behoorlijk logistieke opgave, al deze voorbereidingen voor ij» studenten en 20 docenten. Alle moge lijke activiteiten moesten in een overzichtelijk en compleet schema worden gezet. Landmeetapparatuur Een beperkende factor was natuurlijkde gelijktijdige inzet van landmeetapparatuur en een toewijzing daarvan aan de.vele meetploegen: Je kunt niet op één moment van de dag eo groe pen studenten vart'apparatuur voorzien om de opdrachten uit te voeren. Natuurlijk hebben we de apparatuur gebruikt van de'lesbox.' Deze les- box is een aantal jaren geledemin hët Jeven geroapén dóór dé stichting SAGEO en wordt op verschillende scholen gebruikt. Deze lesbox js gevuld met apparatuur welke ter beschikking is gesteld doöf het.Kadaster en provincie Gelder land. Aangevuld met enkele instrumenten van scholen hadden we beschikking over de volgende apparaten: 18 analoge waterpasinstrumenten, 5 digitale waterpasinstrumenten, 10 GPS- instru menten, 10 total.stations en 5 roterende Idlers. Opbouwen aftrap :öp maandag 3 juni zijn de jongens van de ROC Friese Poort met de eerste boot vertrokken naar Ameland om allesppte bouwen. In de loop van de dag kwamen alle andere studenten van uit het hele land. Om 15.0'öfuur was iedereen aanwezig en kon de aftrap van deze landmeetweek wor den plaatsvinden. Klaas van der kloek, bestuurslid van GIN, heette iedereen welkom en benadrukte het.belang van deze-week: mét het vak bezig zijn, met elkaar problemen oplossen. Een ervaring waar jaren later nog: over gesproken zal worden. Mooi dat deze week samenviel met de GeoWeek 2019, Ook Sprak Klaas zijn Waardering uit voor de organisatie van deze landmeetweekop Ameland. Terugblik De kwartiermakers werdén op de laatste dag in het zonnetje gezet door dp hele groep studen ten en docenten. Wat zij met z'n drieën hadden georganiseerd was in één woord voortreffelijk. Bijna.aijes liep zoals gepland. Natuurlijk konden zij niet de zomerstorm plannen, die op enkele tenten een vernietigende invloed heeft.gehad. Midden in de nacht was een evacuatie gere geld vppr een twintigtal studenten die verrast werden door een hevige regenbui. Maar.afge zien hiervan was iedereen onder de indruk van de organisatievan deze week. Michiel, Nicken Sjouke: super bedankt wat jullie voor het slagen van deze weekvoor ons hebben gedaan! Ook Willen we alle workshopsleiders hartelijk bedanken voor hun inzet. Dankzij jullie pre sentaties hebben de studenten en docenten kunnen zien dat de wereld van het landmeten meer Is dan alleen maar piketten slaan en met rood witte Stokken rondlopen. Hartelijk dank voor jri Hifi: bijdrage! Hoe nu verder? Deze landmeetweek hééft laten zien dat de infra-opleidingen kunnen samenwerken. Hierdoor kunnen de studenten profiteren van een brede opzet met verschillende workshops, iets wat voor enkelé school on mogelijk is te organiseren. Mooi dat in deze samenwerking ook bedrijven bereid zijn gevonden om hun steentje bijdragen! Misschien kan deze vorm van samenwerken worden uitgebouwd. Alle land meetkundige bedrijven zitten te schreeuwen om personeel. Wanneetwe nu de handen ineenslaan en samen met de RÖC's eenJand- meétweekorganiseren, waarbij wede interesse kroor het landmeten kunnen stimuleren, dan kan het niet anders of we gaan samen toekomstige medewerkers ontmoeten. Misschien iets voor een volgende editie en alvlst om over na tè ■denken door onze landelijke organisaties. Tot slot pe volgende 'géneratié'rhpet hét, stokje nu overnemen. Symen Timmermans gaat met pensioen. Als je dit leest is hij betal, denk ik. fiymen: 'tige tank', gêniet van de vrije tijd. Namens dé branche veeldank. JSc Hagemansen RoelofKeppel, redactie Geodnfo Na gedane arbeid alles weer inpakken voor transport naar het vasteland.

Geo-Info | 2020 | | pagina 54