Interview 6 Geo-lnfo 2020-1 Linda van den Brink houdt haar toespraak (bron: Geonovum). In het rapport staat datje bent voor gedragen omdat je 'een uitstekende vertegenwoordiger bent, zowel intern OGC als extern, die hard heeft gewerkt om de OGC-standaarden geaccepteerd te krijgen in een bredere gemeenschap'. Uit welke activiteiten heeft men dit kunnen concluderen? "Dat is vooral gebleken uit mijn werk samen met W3C, Spatial data on the wefts,Ik ben daarnaast een verbinder, dus ik werk meer cross-Over tussehwerkgtöepen. Ik kan snel dingen goed doorgronden om er iets van te vinden en dellinken leggen tussen inhoud en mensen.'Heit dat ik bij Geonovum werk en zoveel aspecten van het gebruik van geodata en standaardisatie ken eb dit kan meebrengen speelt ook mee." Je bent de eerste Nederlander en de tweede vrouw die de prijs krijgt. Welk van die twee vind je het meest belangrijk? "Het liefste was ik de eerste vrouw, maareersfe Nederlander is ook een mooi resultaat. Ik was de meest zichtbare Nederlandse spëler in de afgelopen tien jaar. Het OGC bestaat 25 jaar en hoe het voor mijn tijd was, weet ik niet. Het is wel een mannenwereld: slechts één op de tien is-vrouw in ÓGC-community. Er vindt wel diversificatie plaats: in culturele achtergrond enflëeftijd vooral. Het aandeel vrouwen groeit niet echt. Nu ikdë prijs heb gewonnen, hoop ik dat daar een voorbeeldfunctie van uitgaat." De raad van bestuur van de OGC zei bij de uitreiking datje een voorbeeld bent van het aanpakken van de behoeften van de mensheid die de carrière en het leven van Kenn Gardeis kenmerkten. Hoe bewust heb je in 'in de geest van Gardell' gewerkt? "Bewust werken in de geest van Gardel? Nee, dat is nietbewust, dat is hoe ik ben. Een sprankje idealisme zit er wel in ja." Meer info over de Kenneth D, Gardël'Award en de laatste prijsuitreiking vind je op de' websites [1] [2]. Referenties [1] www.opengeospatial.org/ogc/award s/garde Is [2] www.geospatialworld.net/blogs/2019-ogc-gardels-award- for-linda-van-den-brink/

Geo-Info | 2020 | | pagina 8