kwetsbare mensen op de kaart 2020-2 Geo-info 37 Ik ben mijn bijdrage voor de rubriek Geo- Apps begonnen met de app MapSwipe. Ik wil hier graag aandacht geven aan de maatschappelijk relevante bijdrage aan de internationale crisisbestrijding. Ook hoop ik de organisatie van Missing Maps mapathons wat extra wind in de rug te geven. Ik beveel deze app van harte aan aan de lezers van Geo-lnfo en hoop dat jullie als geo-minded mensen af en toe wat beelden aanklikken en swipen in de verloren momenten. een korte omschrijving en de voortgang op het project. Vervolgens kun je kiezen vooreen interactieve handleiding of om aan de slag te gaan met satellietbeelden van het gebied. Per pagina zie je een satellietbeeld opgedeeld in een aantal vlakken. De vlakken waarop gezochte features, zoals huizen en wegen, zichtbaar zijn klikje aan en vervolgens swipe je de pagina naar links. Je kunt ook aangeven of je niet zeker bent van je waarneming en of beelden ontbreken dan wel wolken laten zien. Het aanklikken en swipen werkt heel eenvoudig. De eerste keer dat ik er van hoorde, werd het aangeprezen om tijdens wachttijden voor bus of trein te gebruiken, en ja zo eenvoudig werkt het inderdaad. Doordat er een schaalbalk zichtbaar is, heb ik een gevoel van grote bij de Objecten. Daarnaast kan je een beeld langer aanklikken waardoor een vergroot beeld zicht baar wordt. Naast dat de app je ondersteunt, zijn er ook game-aspecten om het gebruik te stimuleren. Zo js je Wat je al gedaan hebt, op welk level'je zit en hoeveel je nog moet doen om het volgende level te halen. Achtergrond De mobiele app is gratis. De eerste versie van de app is in 2016 uitgekomen en sinds oktober 2019 is een volledig vernieuwde versie 2 beschikbaar. In de Google Play Store krijgt de app gemiddeld een rating van 4,4 uit 5 van 274 reviews en 4,2 uit 5 van 9 ratings in de Apple App Store. Bij de app hoort een backend, waarin humanitaire organisaties projecten importeren. Inge la Riviere, redacteur in g <5 tariviere@ war. nl

Geo-Info | 2020 | | pagina 39