dmeter THEMA 2020-3 Geo-lnfo 17 module voor 'alleengaanden'. Remko: "Wegaan steeds vaker alleen op pad, Döördealleen- gaandemodule te activeren word ik verplicht om ieder half uur te reageren op een alarm in de app. Doe ikdat niet, dan wordt automatisch een bericht gestuurd haarde werkvoorbereider Of leidinggevende. Zo houden we contact met -elkaar en kan er gealarmeerd worden als er iets aan de hand is," Video-opname boven een weiland We zoeken een geschikte plek waar de drone kan opstijgen en landen. De locatie wordt afgezet met pionnen. We gaan een video- Opname maken om te gebruiken als naverken- ning voor de DTB-metingen. Met de mobiele scanner - Streetmapper - heeft Geomaat de harde topografie ingewonnen en er zijn aan vullende metingen verricht door de maatvoer- dervan het project met GPS en tachymeter. Dit is verwerkt door onze werkvoorbereider tot DTB-bestand. Om te controleren of alles volledig is verwerkt, maken we een video- opname. Dit gaat prima met de drone. We vliegen boven hetweiland en nemen zo de situatie perfect op. Na een uurtje vliegen staaf de gewenste situatie op beeld en pakken we in om naar de volgende klus te gaan. Inscannen spoorbogen Hofplein in Rotterdam De tweede klus van de dag is in Rotterdam. Op een steenworp afstand van het centrum wordt een winkellocatie in zeven spoorbogen van het voormalige station Hofplein gereali seerd. Heijmans restauratiewerken realiseert hier een herbestemming. Voor de bogen moeten kozijnen op maat gemaakt worden. De bogen hebben geen standaard maatvoe ring en moeten in situ exact worden ingeme ten. Een prima klus om te scannen. Dë scan bestaat uit meerdere opstellingen. Er is al een grondslag netwerk tachymetrisch gemeten om het geheel ook in RD te positio neren, Vanuitde verschillende opstel punten van de scanner worden zogenaamde 'bollen' ingemeten. Deze witte bollen zijn goed herkenbaar in de scandata, zodat de ver- werkingssoftware de losse opstellingen kan combineren tot één puntenwolk. Afbeelding 3 - Rotterdam Hofplein. "Gelukkig met de vrijheid" Op deze vraag weet'Remko direct antwoord. "Ik ben gelukkig metmijn 'vrijheid'. Iedere dag is anders, lekker afwisselend. Als landmeter ben je van het begin tot het eind betrokken bij een project 'van niets tot iets'. We meten de situatie in voor het ontwerp, We zetten uit voör de realisatie en meten in voor as- built. Ik kom graag overal en dat lukt wel als landmeter bij Heijmans. Gisteren in Groningen, vandaag hier, morgen in Limburg. En als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan. Ik denk graag in oplossingen." In het boek 'De Landmeter' van H.C. Pouls staat óp een van de eerste bladzijden: 'De landmeter arriveerde per rijtuig; een keurig heer rnethoogen hoed. Nadat we eersteen glaasje gedronken hadden, gingen we met twee booten den plas opHij nam den hoogen hoed af een met krachtige stem sprak hij, wijzende op een onzichtbaar punt in het water: "in naam des Konings, hier is de grens!" (uit: Met den landmeter op stap (1935). "Dat is nu wel anders, de hoge hoed heb ik ingeruild vooreen helm en mijn rijtuig, tevens kantoor, is mijn auto vol met apparatuur. Steeds vaker alleen op pad, maar zeker aan de slag met nieuwe innovatieve technieken." Uitzetten markering met Robot Plotter A2 bij Kerkdriel Vroeger zetten we de hoofdpunten van de markering uit met GPS. Vervolgens werd een touw over de hoofdpunten 'geslingerd'en om de 50 cm een punt op de verharding gemar keerd door witte l?%genverf over het touw te spuiten, Nu doen we dat helemaal anders met de Robot Plotter. Het is de oplossing: voor het

Geo-Info | 2020 | | pagina 19