Landmeetkunde THEMA 18 Geo-lnfo 2020-3 Afbeelding 4 - BCGRosmalen. Afbeelding 5 - BCC Rosmalen. Afbeelding 6 - GVO-Plotter. efficiënt én veilig uitzetten voor marketen en asfalteren. De Robot Plotter is een compacte, autonome, zelfrijdende robot die snel en met hoge nauwkeurigheid stuurlijnen uitzet op asfalt. De plottermachine spuit snel en precies stuurlijnen op de weg, om aan te geven Waar de wegmarkering moet worden aangebracht. Remko bestuurt de hedienbare Robot Plotter met een geavanceerde besturingsconsole, die gebruik maakt van een digitale tekening (model) met markeringslijnen. Het model metde markeringslijnen wordt op afstand in het online web-portaal geplaatst. Rémko kan ook op afstand hét model laden en klaar is de Robot Plotter om uit te zetten. Het apparaat is uitgerust met een RTK-GN5S voorde positiebepaling en stuurt autonoom Afbeelding 7 - De N23.2. naar de locatie in het geladen model. Rijdsnel- heid wordt ingesteld en de stippen worden op regelmatige afstand gespoten. Hiermee is de markering voorde markeringsploeg uitge zet. Na het uitzetten gaat de Robot Plotter in de kofferbak van Remko's auto. Scannen bedrijfsgebouw in Rosmalen De laatste klus van vandaag is in Rosmalen. De vroegere BCC-winkel wordt door Heijmans omgetoverd tot een 'experienceruimte'. Innovaties en voorbeelden van digitalisering worden hier live tentoongesteld; klaar om toegepast te worden in de projecten van Heijmans. De verbouwing wordt gebaseerd opeen3D-Building Information Model (BIM). Als basis wordt het model met de bestaande situatïegebruikt. Hiervoor maakt Remko een puntenwolk van het gebouw. Planning morgen totaal anders Het is een lange dag geworden. We hebben heel wat van Nederland gezien en gewerkt aan mooie projecten. Morgen ziet de dag er weer heel anders uit als Remko metRuben een nul deformatiemeting gaat uitvoeren van een kunstwerk op de Ai bij Deventer. Dan gaat hij aan de slag met de meest nauwkeurige Totalstation,dwangcentrering en digitaal waterpasinstrument. Voor een landmeter is inderdaad geen dag hetzelfde! Pieter van Dueren den Hollander is projectmanager Geodesie bij j Heijmems en is bereikbaar via V L Llu pdueren@heijmms.nl

Geo-Info | 2020 | | pagina 20