ing BRK 1 4 f/A A THEMA BRK-A Juridische kerngegevens Afbeelding 2 - Twee onderdelen BRK. Verificatie 1250 12S1 1250 Afbeelding 3 - Splitsing van een perceel. 2020-3 Geo-lnfo 37 BasisRegistratie Kadaster BRK-Geo Digitale Kadastrale Kaart Een veelgehoord voorbeeld is de verkoop van snippergroen van gemeenten aan particulieren. In dit geval is er een belangheb bende die aanwijs kan verrichten, namelijk de eigenaar van het perceel dat gesplitst wordt. Het is bijeen splitsing natuurlijk wel handig om als eigenaarde koper van het stukgrond datje afsplitst, te betrekken. Dit is echter niet verplicht. Bij een verificatiepost gaat het om het inwin nen van nieuwe kadastrale grenzen. Dit proces heet verificatie omdat er, anders dan bij splitsingen, eerst een overdracht plaatsvindt bij de notaris alvorens de percelen door de landmeter worden ingemeten. De landmeter verifieert de door de notaris aangegeven voorlopige grenzen. Daarbij hoeven de nieuw te vormen percelen nog niet de gebruiksgren- zen te weerspiegelen, zolang ze eenduidig gemarkeerd zijn. Bij verificatie is altijd sprake van meerdere belanghebbenden. Dit kan een vervreemder en een verkrijger zijn, maar vaker nog gaat het om een situatie waarbij er geen onderdeel van een perceel bij de; oude eigenaar blijft. Je kunt hierbij denken aan nieuwbouwprojecten waarbij agrarische percelen komen te vervallen en particuliere kavels worden gecreëerd. Bij dit soort verifica- tiepösten zijn er zeer veel belanghebbenden die de nieuw te vormen percelen eensluidend moeten aanwijzen. Reconstructie Reconstructie is het proces waarbij een bestaande kadastrale grens opnieuw zichtbaar gemaakt wordt in het terrein. Dit is eigenlijk het klassieke 'rijdende rechter scenario' waarbij doorgaans een duidelijk vermoeden bestaat dat de gebruiksgrens niet in lijn is met de kadastrale grenzen. Bij een reconstructie wordt er nooit simpelweg uitgegaan van de kadastrale kaart, maar wordt er altijd onder- Zoek gedaan in de archieven van het Kadaster. Oude veldwerken, meetpunten en veref feningsresultaten worden gebruikt om een uitzetbestand te creëren dat in lijn is met de inmeting die is verricht tijdens het creëren van de percelen. Als ditonderzoek afgerond is, kan de landmetende grens eenduidig zichtbaar maken in het terrein en aanwijzen aan de betrokkenen. Werkproces landmeter Nu we de producten die met landmeetkun dige ondersteuning tot stand komen helder hebben, zoomen we wat verder in op het proces dat de landmeter doorloopt bij de totstandkoming van de producten. Details daargelaten, zijn er maar twéé Svörkflgws te onderscheiden. Eén workflow betref! de Dit i» wv /tctitbj re «heading in hei terrein, de gcbcuiksgrenv yA 16S1

Geo-Info | 2020 | | pagina 39