Ommetje Gegp - Apps Nu, in coronatijd, is het nog belangrijker geworden om goed voor jezelf te zorgen. Het is zo makkelijk om uren door te werken zonder te bewegen en dat is niet alleen niet goed voor je conditie. Door te bewegen houd je je hersenen gezond. Hiervoor heeft de Hersenstichting een app laten ontwikkelen: Ommetje. 44 Geo-Info I 2020-4 Ik had de Ommetje-app al enige tijd op het oog na berichten op LinkedIn, omdat ommetje voor mij klinkt als een gelopen route. Ik ging ik er vanuit dat er gebruik werd gemaakt van geo-informatie, de voornaamste voorwaarde om toegang tot deze rubriek te krijgen. Eerder (15 februari) kon ik Ommetje niet gebruiken omdat in het registratieproces bleek dat ik alleen mee kon doen als betalend team, bijvoorbeeld als mijn werkgever zich financieel aan het platform zou verbinden. Ik heb Ommetje toen niet onderzocht op de geo-eigenschappen. Vanwege corona is een campagne gestart waarbij de Ommetje-app gratis toegankelijk is gemaakt en kan de app vrij geïnstal leerd worden op een Android of iPhone smartphone. Vooralsnog kan de app gratis gebruikt worden tot 1 september 2020. Het doel van de campagne is om iedereen te activeren om door de dag heen meer te bewegen en meer bewustwording rondom hersengezondheid bij te brengen. Via de app verleidt Erik Scherder (hoogleraar Neuro psychologie en ambassadeur van Ommetje) ons om dagelijks een ommetje van minimaal 20 minuten te maken. Wat doet Ommetje en hoe werkt het? Bij de eerste indruk van de app werd niet direct duidelijk dat geo-informatie daadwer kelijk een rol speelt. De app geeft soms in de terugkoppeling aan dat een ommetje actief gelopen is, wat een extra punt oplevert, en mijn aanname is dat dit met de locatiefuncti onaliteit bepaald wordt. Uit de rechten die je Ommetje geeft, blijkt dat deze toegang heeft tot de volgende locatiegegevens: Approximate location (network-based); Precise location (GPS and network-based); Access extra location provider commands. De Ommetje-app is daarmee een geo-app. Na het installeren en registreren is het gebruik heel eenvoudig. Bij het openen van de app klik je op de knop 'Ik ga een Ommetje lopen'. De app geeft daarna aan dat je aan het lopen bent en vraagt je je telefoon te locken en van je omgeving te genieten. Tijdens het ommetje wordt de tijd en activiteit geregistreerd. Wanneer je klaar bent, druk je op de stopknop en kun je je Ommetje delen. Vervolgens krijg je nog eventueel gewonnen medailles, je score, een hersenweetje en je ranking in beeld. Het beeld van de ranking is visueel in een landschap geplaatst als een weg omhoog Rongtipl 1MB' JUt löwrssr ls*xp

Geo-Info | 2020 | | pagina 46