2020-4 I Geo-Info 45 14 naar het volgende level. Bij het bereiken van het volgende level 'loop' je virtueel in een nieuw landschap. Een ommetje moet minimaal twintig minuten duren. Wil je eerder stoppen dan krijg je de keuze om door te lopen of echt te stoppen. In geval van het laatste wordt je ommetje niet geregistreerd. Wil je langer dan 55 minuten lopen dan wordt dat ook niet geregistreerd. Het startscherm biedt naast de startknop toegang tot de ranglijst met uitleg over de punten (XP, Experience Points), de te behalen medailles, statistieken als aantal ommetjes, totale tijd, huidige reeks en langste reek, je eerder gelopen ommetjes en een mogelijk heid om te doneren. Helaas is er geen kaartje waar je je Ommetjes gelopen hebt. Bij de enquête over verbeterpunten heb ik dat als wens aangegeven. Voor welk probleem is deze geo-app een oplossing? De Hersenstichting maakt heel duidelijk waarom je deze geo-app zou moeten gebrui ken, namelijk: meer bewegen voor gezonde hersenen. Ommetje stimuleert gebruikers om te blijven deelnemen door gaming elementen als medailles, levels en ranking (competitie). Ook kunnen extra punten verdiend worden voor actief lopen, delen van de campagne op social media en door opeenvolgende dagen te lopen. Andere fitnessapps herinneren je er ook aan dat het alweer even geleden is dat je de app gebruikte. Door juist elementen die een positieve bijdrage kunnen hebben op een blijvende gedragsverandering te belonen wordt dit extra gestimuleerd. Verder geeft de app bij ieder ommetje een 'hersenweetje' met informatie die meer inzicht geeft in hoe ik mijn hersenen gezond kan houden. Daarmee onderscheidt de app zich van reguliere fitnessapps. Interessante data? Zelf vind ik de competitie met anderen niet zo belangrijk en wil ik liever persoonlijke doelen stellen, zodat ik alleen van mezelf hoef te winnen. Dat heb ik in de enquête aangegeven. Verder lijkt het mij interessant om de geo- informatie (anoniem) te analyseren. Waar loopt Nederland zijn ommetjes en maakt het nog uit of dat een kort ommetje is of een lang? Achtergrond De app is ontwikkeld door Better Together Agency, Little Chicken Game Company en Canvas Heroes in opdracht van de Hersen stichting. De app is gratis beschikbaar voor Android (versie 4.1 en hoger) en iPhone (iOS 9.0 of nieuwer). In de Google Play Store krijgt Ommetje gemiddeld een rating van 3,2 uit 5 voor 159 recensies. De iPhone app krijgt gemiddeld een rating van 4,2 uit 5 voor 67 beoordelingen. Er zijn sinds de introductie van versie 1.0 in januari dit jaar regelmatig updates gedaan. De laatste versie 2.2.5 is van resp. 24 en 25 juni 2020 voor Apple en Android. Inge La Rivière, redacteur Ut SJVW-bnun, Jfer*,

Geo-Info | 2020 | | pagina 47