30 Geo-Info I 2020-6 Fantasiekaart uit 1834 actueel 'Surveying - A Handshake with the Pasf... makelaars, notarissen en woningcorporaties) hebben in het verleden interesse getoond in de kaart en zijn ook nu weer in de gelegen heid deze te kopen. De wandkaart is meer dan alleen een luxe-behang; het is een bruikbaar hulpmiddel bij vergaderingen over bijvoor beeld toekomstige projecten in de gemeente in relatie tot hoe de omgeving er nu uitziet. Ook biedt hij in één keer een compleet beeld van de stad Eindhoven. n - Antoon van Ham, medewerker geo-informatie bij gemeente Eindhoven. Hij is bereikbaar via I a.van.ham@eindhoven.nl worden gecontroleerd (als gemeentelijke gebouwen en scholen). Maar bij andere objecten is er via Google gecontroleerd of gebouwen nog door instellingen in gebruik zijn (bijv. kerken en woonzorgcentra). Omdat het ditjaanoo jaar geleden is dat zes gemeenten de nieuwe gemeente Eindhoven vormden, is daar extra aandacht aan besteed in deze editie van de wandkaart, in de vorm van een extra kaart met gemeentegrenzen uit 1919 in combinatie met de buurtindeling van nu. Ook is er een kader opgenomen rond dit jubileum meteen kaartje dat Eindhoven weergeeft in het jaar 1922; dan is goed te zien hoe sterk de stad is gegroeid inde afgelopen 100 jaar. De kaart hangt op diverse plekken in de gemeentelijke gebouwen. Particulieren (zoals Over Harry Beck en zijn metroroutekaarten van 1931 werd tussen 1983-2003 in het KT al geschreven en in Geo-Info 2020-4 dus weer. In het KT van 2003 schreef Ferjan Ormeling ook al over 'Fantasie- kaarten als gereedschap om begrippen te ordenen'. Het tijdschrift Oud Utrecht van juni 2020 plaatste een Fantasiekaart van het 'Stichtse Aca demie-Land' uit de Utrechtse Studentenalmanak van 1834 en zodoende heeft Geo-Info in 2020 ook weer een fantasiekaart! Adri den Boer, redacteur Gemeentelijk bord in 2008. Ixi Slirlitsckr rïrai" ...is te mooi om niet door te geven, ook al vinden Nederlandse ondernemers het vast een fout motto...

Geo-Info | 2020 | | pagina 32