De geo-community betrekken is de kunst Ingesneeuwd Carline Amsing Interview Van de bestuurstafel Hoe kunnen we als vereniging de communicatie met en betrokkenheid van onze leden vergroten? Die vraag heeft het bestuur afgelopen jaren beziggehouden en heeft afgelopen jaar tot een uitgekristalliseerde visie geleid. Het overstappen naar ander bladmanagement, zoals we in Geo-Info nummer 6 vertelden, is een eerste stap in de uitvoering. Wat gaat de lezer hiervan merken? Tegenwoordig wordt veel content via blogs, vlogs, websites of social media gepubliceerd. Is dit het begin van het verdwijnen van het papieren blad? 14 Geo-Info 2021-1 2021-1 I Geo-Info 15 Door Sytske Postma In 2019 hielden we een enquête onder lezers van Geo-Info. Hieruit hebben we waardevolle wensen en tips gehaald om het blad aantrek kelijker te maken. Een aantal zaken zijn mij als hoofdredacteur vooral bijgebleven: diversiteit in onderwerpen is een wens, maar ook een valkuil jongeren lezen Geo-Info nauwelijks, hoe bereiken we ze? meer content vanuit de 'gouden drie hoek' wetenschap/kennis - bedrijfsleven - overheid aanpalende vaksectoren (bouw, IT, infra etc.) betrekken om een ander perspectief te schetsen. Een aantal voorzichtige veranderingen hebben we sindsdien in gang gezet. Zoals de themanummers, waarbij we één nummer over een specifiek onderwerp uit het (geo-) vakgebied bij de kop pakken (Landmeetkunde in 2020) en één nummer een maatschappelijk thema belichten (Energietransitie in 2020). Het Landmeetkundenummer kwam tot stand in samenwerking met Geobusiness Nederland. De Special Interest Group Inwinnen schreef mee. En om het jongere publiek kennis te laten maken met Geo-Info is recent een samenwerking met De Geograaf gestart. Ramon Holle en Kevin van Huët schrijven dit jaar voor Geo-Info, dit nummer voor het eerst. Het betrekken van de geo-community is een kunst. (foto: Reinder Storm) Neem ook gerust een kijkje op de website: www.degeograaf.com. Dit jaar gaat er het nodige veranderen aan de website van GIN, Geo-Info. Veranderingen bedoeld om de leden van GIN (en wat mij betreft de gehele geo-community) meer te betrekken. Wat zeggen bestuursleden Tim Brouwer, Carline Amsing en Magdalena Grus hierover? Eén van de zaken die lezers gaan merken is dat ze niet zes maar vier keer per jaar Geo-Info op de deurmat krij gen. Waarom is gekozen voor minder edities? "We zien dat er een grotere behoefte aan het ontstaan is naar digitale cross-media. De manier van het aanbieden van content is de afgelopen jaren sterk veranderd. Informatie wordt visueel aantrekkelijk, kort en bondig gepresenteerd. Mediakanalen zijn steeds vaker gelinkt met elkaar, geprinte media verwijzen steeds vaker door naar verdiepende artikelen of webinars. Als vereniging willen we meebewegen met de huidige trends en alle kanalen en doelgroepen kunnen bedienen. De frequentie van gedrukte media gaat inderdaad omlaag, maar digitale cross-media zoals webinars, online artikelen en social media zal versterkt worden." "Nee, we erkennen dat een deel van onze leden de voorkeur geeft aan een papieren blad en dat respecteren wij. Daarnaast is de Geo-Info ook een mooi visitekaartje voor onze vereniging. Het verspreiden van het maga zine wordt altijd zeer op prijs gesteld tijdens evenementen en beurzen. Het blijft dus een goed promotiemiddel." GIN wil meer toe naar een cross mediale aanpak. Kunnen jullie uitleg gen wat jullie hiermee bedoelen? "Met het inzetten van een cross-media-aanpak wil GIN verschillende platformen (magazine, website, sociale media) inzetten voor het versterken van kennisdeling. In de afgelopen Geo-Info werd bijvoorbeeld een artikel over beeldmateriaal geschreven. Dit onderwerp werd vervolgens uitgediept in een webinar. Cross-media kan zo een podium bieden voor meerdere doelgroepen binnen onze vereniging. Het is een aanpak waarbij we op verschillende manieren kennis kunnen uitwisselen. En ook doelgroepen die voor heen minder goed bereikbaar waren - zoals internationale collega's of jongeren - kunnen we nu aanspreken." Eind 2021 is GIN een eind op weg naar een mooie mix van magazine, social media en website. Waar hopen jullie dan te staan? "Eind 2021 hopen wij een vereniging te zijn die alle doelgroepen binnen het geo-werkveld bedient, met allerlei verschillende communi catiemiddelen. We hopen dat mensen lid zijn en worden van GIN omdat GIN het platform heeft om mensen te verbinden en kennis uit te wisselen. Hierdoor blijven mensen beter op de hoogte van ontwikkelingen in de geowe- reld. Ook is de zichtbaarheid van GIN door de hele geowereld vergroot." Tijdens het schrijven dan deze column zit ik ingesneeuwd thuis. De sneeuwduinen in de tuin worden steeds wat hoger, een surrealistisch beeld. In plaats van een wintersportvakantie kunnen we ook eens in eigen land genieten van de knisperende sneeuw en prachtige witte landschap pen. En ook weleens leuk om een andere reden tot thuiswerken te hebben dan de lockdown. Het bestuursjaar 2021 is alweer van start gegaan en er liggen veel mooie plannen die we ten uitvoering gaan brengen. De takenlijst groeit bijna nog sneller dan de sneeuwpracht in mijn tuin. Gelukkig ontbreekt het niet aan enthousiasme en passie in het GIN-bestuur. En ook de twee nieuwe aanwinsten - Erik Nobbe en Peter Kaspers - staan te trappelen om aan de slag te gaan. Alle coronamaatregelen vragen natuurlijk om aanpassingsvermogen. Dat levert ook weer nieuwe ideeën op en geeft het verenigingsleven tijdelijk een andere dimensie. We zijn als vereniging nu een aantal keer online samengekomen. En ook daar brengen we nu variatie aan. Enerzijds is het fijn om te luisteren naar een interessant verhaal, maar we kregen ook de feedback van leden dat ze het zo missen om vakcollega's te spreken. Daar gaan we binnenkort in voorzien - we hopen dat dit jullie bevalt! Feedback krijgen wordt gewaardeerd. Onze vakvereniging bestaat tenslotte om elkaar te ontmoeten en kennis uit te wisselen. We zijn trots dat we dit eerste Geo-Info-nummer samen met onze nieuwe uitgever Performis mochten uitbrengen. En er wordt alweer hard gewerkt aan de volgende nummers. We zien uit naar wat 2021 ons nog meer gaat brengen! En kunnen inmiddels hopelijk genieten van een lekker voorjaars zonnetje. Ik ga maar weer een ommetje maken door de sneeuw.

Geo-Info | 2021 | | pagina 9