- 3 - Correspondenten schri.jven 2 1De commissie voor de bestudering van de vakopleiding voor kaarttekenaar en kartograaf (zie Kaartbulletin no. 1, blz. 3) heeft al zeer veel kritische op- en aanmerkingen ontvangen. Zij is hierover zeer verheugd. Iiet is haar bekend dat nog verscheiden lezers van plan zijn aan de commissie te schrijven. Wanneer u uw opmerkingen nog niet ter post ge bracht hebt, wilt u dit dan doen uiterlijk 31 december aanstaande? Begin januari namelijk gaat men de kritiek in de definitieve p.lannen verwerken. (M. de Smit, secretaris). Bij de Topografische Dienst verschijnt begin volgend jaar een geheel nieuwe gemeentenkaart van Nederland, 1;400.000, in vier kleuren f. 2,50» in grijs f. 2Het wordt een heldere, uiterst leesbare, moderne kaart bevattende de namen van de gemeenten en van de plaatsen waar secre- tarieen en hulpsecretarieen gevestigd zijn. Er staat een namenregister bij afgedrukt waaruit men, via een ruitennet, de plaats der gemeenten op de kaart kan vinden. Verkoop bij de Topografische Dienst, Delfto (A„ Ras). 3* Dezer dagen verschijnt bij de N.V. Cartografisch Instituut Bootsma te Den Haag de Falkplan toeristenkaart Midden-Nederland West. Deze kaart (1s140.000, 77 x 104 cm.) bevat, in acht kleuren, o.a. zes soorten wegen en fietspaden, benevens gerneentegrenzen. Hij bestrijkt ongeveer het gebied tussen de plaatsen Velsen, Harderwijk, 's-Hertogenbosch en Haam- stede, en heeft een plaatsnamenregister en een apart "bizonderhedenregister". De kaart is getekend en beletterd met voorgezet Schrift. (A.H. Verroen). Ons jonge lid B. Verhulst, die na een driejarige opleiding bij de N.V. Cartografisch Instituut Bootsma, in januari 1961 het bedrijfsdiplo- ma kartografisch tekenaar verwierf, is vanaf 1 november werkzaam bij Kümmerly Frey in Bern. Op dezelfde datum vertrok de heer Tiepel, voorheen chef van de tekenkamer van het C.I.B. Zijn plaats wordt voorlopig ingenomen door A. Spiering, die eveneens in het bedrijf werd opgeleid en in november 1958 als kartografisch tekenaar gediplomeerd werd. (A.H. Verroen). 5- Van noordelijk correspondent J.A. Abrahamse (J.B. Wolters), die in een volgend bulletin zal schrijven over kartografische aspecten van zijn voettochten naar verschillende Waddeneilanden, volgen hier enige aanteke- ningen over de nieuwste uitgave van het vruchtbare uitgevershuis in Groningen

Kaartbulletin | 1961 | | pagina 3