8. In 1962 zullen bij de Topografische Dienst verschijnen de eerste bladen van de nieuwe "Hoogtekaart van Nederiand", vrucht van een intensieve samenwerking met de meetlcundige Dienst van Rijkswaterstaat. De kaart bevat namelijk, eenvoudig gezegd, hoogte- gegevens van Rijkswaterstaat, ingetekend op de pas gereed gekonien 1:10.000 van de Topografische Dienst (zie "correspondenten schrijv ven" no. 6 hierboven)Wanneer aan het einde van de zoraer een aan- tal bladen klaar zijn, zullen wij er in meer biezonderheden over berichten (A.Ras) Zes artikelen over de kaartering van Nederiand Hierbeneden vindt U het eerste van zes bijeenbehorende artike len, geschreven door J.Schokkenkamp. De titel van de zes artikelen bijeen is "Beknopt overzicht van de kaartering van een gebied en van de officiele kaarten van Nederiand" De deel-titels zullen zijns I Het in kaart brengen van een gebied II De meetkundige grondslag van de kaartering van Nederiand III De opmetingsdionsten van Nederiand IV De Topografische kaart van Naderland V De overige officiele kaarten van Nederiand VI De geschiedenis van de kaartering van Nederiand De auteur schreef bij dit eerste artikel de volgende (wel zeer bescheiden) inleidende woordens Ik heb dit overzicht geschreven vcor aankomende kartografen (d.i. vervaardigers van kaarten) en kaartgebruikers (in het bij- zonder 00k leraren in de aardrijkskunde) Hoe betrekkeli jlc weinigen imraers - of het nu kartografen zijn of akademische aardrijkskundigen - hebben een werkelijk overzicht van hoe kaartering geschiedt, hceveel studie en voorbereidend werk er steekt in bij voorbeeld een kaartblad van de Topografische Dienst of een zeekaart. Ik hoop met deze artikelen het begrip voor de kaart, in het bijzon- der de Nederlandse officiele kaart, te vergrotenen aan de lezer enige eerbied bij te brengen - voor zover hij deze niet al bezit -

Kaartbulletin | 1962 | | pagina 7