-2- Geachte lezer en lezeres, In het Kaartbulletin no. 1 van Oktober 1961 schreef ik dat het bulletin "te hooi en te gras" zou verschijnen. Dat is ook gebeurd. No. 3 verscheen in april 1962. En pas nu ontvangt u no. 4« Intussen wordt echter no. 5 al gestencild, U kunt het deze maand verwachten. Het zal het tweede grote artikel bevatten van J. Schokkenkamp over "De kaartering van Nederland"Er is overigens gegronde hoop dat u dit tijdschriftje van nu af aan weer vaker zult ontvangen. Opleiding kaarttekenaar en kartograaf U vindt in dit Kaartbulletin no. 4 de definitieve redaktie van het ontwerpprogram voor de opleiding tot kaarttekenaar (zie Kaartbulletin no. 1 blz. 3). De "kommissie voor de bestudering van de vakopleiding voor kaarttekenaar en kartograaf", d.w.z. de heren M.J.J. Flink, J.Ooms en M. de Smit, heeft vorige maand zijn werk kunnen beeindigen. De kommissie heeft nl, niet alleen zijn plan voor de "kaarttekenaar" klaar zie beneden maar ook voor de "kartografen" van beide richtingen, de topografisch-geografische en de landmeetkundige. Voor de eerste redaktie hiervan zie men het eerste bulletin blz. 4 en 6; de uitgewerkte nieuwste tekst kunt u binnen enkele weken verwachten. Schrifteli.jke kursus kaarttekenaar De kommissie-Flink heeft het hierbij niet gelatens onlangs heeft, na verscheidene besprekingen, de direktie van PBNA Koninklijk Technicum Arnhem zieh bereid verklaard de wensen en denkbeeiden van de kommissie in een schriftelijke kursus te gaan verwerkelijken. De bedoeling is in 1965 te beginnen. De voorbereiding der lessen zal gebeuren in intiem overleg met het bestuur van de Kartografische Sektie.

Kaartbulletin | 1964 | | pagina 2