-5- Spelling aard.ri.ikskund.iffe namens vragen uit de Tweede Kamer Voor "belangstellenden geven wij hier afschrift van een aantal vragen over de schrijfwijze van aardrijkskundige namen in Wederland. Keze "schriftelijke vragen" aan de ministers van o.k. en w. en buitenlandse zaken zijn ingediend door de heer Vermooten, lid van de Tweede Kamer. Vragen van 8 februari 19&3 1Kunnen de ministers mededelen, of het juist is, dat op de Third United Wations Regional Cartographic Conference for Asia and the Far East, in Oktober 1958 in Tokio gehouden, door de secretaris- generaal van de Verenigde Waties aan alle regeringen een "Kraft Programme for archieving international uniformity in the writing of geographica! names" is voorgelegd met het verzoek, zieh hier- over uit te spreken? 2. Is het juist, dat enkele weken geleden door de waarnemend secre- taris-generaal van de Verenigde Waties is geinformeerd, in hoeverre aan het programma, "bedoeld in de vorige vraag, door de Wederlandse regering uitvoering is gegeven? 3. Kan de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen mededelen, welke vorderingen gemaakt zijn met het vervaardigen van de officiele lijst van de aardrijkskundige namen van Wederland? 4. Zijn de ministers niet van oordeel, dat, nu de schrijfwijze van de aardrijkskundige namen en in het bijzonder hun standaardisering voorwerp van blijvend internationaal overleg geworden is, het thans hoog tijd wordt, gelet op de zieh regelmatig uitbreidende economische en culturele betrekkingen van ons land met andere landen, dat de Wederlandse schrijfwijze van de aardrijkskundige namen van andere landen op uniforme wijze officieel wordt vastgesteld? 5» Zijn de ministers niet van oordeel, dat de vervaardiging van een dergelijke lijst van buitenlandse aardrijkrkundige namen het best zou kunnen geschieden door een (permanente) commissie voor de schrijfwijze van aardrijkskundige namen gelijk zij al bestaat in verschillende andere landen, zoals b.v, de Kuitse Bondsrepubliek, Engeland, Polen en de Verenigde Statcn van Amerika? 6. Indien de vorige vraag bevestigend wordt beantwoord, zijn beide ministers of een van beiden dan bereid, tot de instelling van een dergelijke commissie over te gaan, tencinde aan de thans heersende onzekerheid en verwarring op dit gebied, waarvan met name het onder- wijs, de wetenschap, de pers, het toerisme en de uitgeverijen de nadelen dagelijks ondervinden, een einde te maken? Antwoord van 13 mei 1963 1Op verzoek van de Economische en Sociale Raad van de Verenigde Waties heeft de secretaris-generaal op 26 juni 1958 aan de lid- staten toegezonden een "Kraft Programme for Archieving International Uniformity in the Writing of Geographie Wames". Tijdens de tweede Regionale Cartografische Conferentie voor Azie en het Verre Oosten,

Kaartbulletin | 1964 | | pagina 5