- 2 - E EH W 0 0 R D VOORAP Artikelen kaartering van Rederland Geachte lezer en lezeres, In het kaarthulletin no. 3 van april 1962 verscheen het eerste van naar wij hopen zes artikelen over de kaartering van Hederland. De schrijver J. Schokkenkamp heeft terecht bekendheid als kartogra- fisch kritikus. Men noemt kern wel "het geweten van de Nederlandse kartografie". Tassen 1920 en nu schreef hij een honderdvijftig besprekingen en artikelen over kartografische uitgaven en Problemen, die men bijna alle mag noemen voorbeelden van kritieks onverbloemd, met kennis van zaken, zuiver van bedoeling en helder. Onverbloemd heet gauws te scherp. Maar als Schokkenkamp zijn mes pakt is het voor een rotte piek. Geloof dat van mij. In de artikelen over de kaartering van Nederland, waarvan het tweede hieronder volgt, is Schokkenkamp veeleer voorlichter dan kritikus. Een bescheiden, te bescheiden wegwijzer: ik heb slechts bij- eengelezen wat de weetgierige ook zelf zou kunnen vinden als hij zieh hiervoor de tijd gunt." Voor wie kaarthulletin no. 3 niet bezitten volgt hier een herhaling van de titels der zes artikelen (waarvan er thans dus twee versehenen zijn). VerzameltitelBeknopt overzicht van de kaartering van een gebied en van de officiele kaarten van RederlandTitels der zes hoofdstukkens Het in kaart brengen van een gebied De meetkimdige grondslag van de kaartering van Nederland De opmetingsdiensten van Nederland De Topografische Kaart van Hederland De overige offi ciele kaarten van Hederland De geschiedenis van de kaartering van Rederland. Het spijt schrijver en redakteur dat tussen de verschijning van het eerste en het tweede hoofdstuk een zo lange tijd verstreken is. Oorzaken hiervan waren een tijdelijk siechte gezondheid en een buiten- landse reis van de schrijver.

Kaartbulletin | 1964 | | pagina 2