- 27 - opzet van een veelhoek, zoals aansluiting aan een ontoegankelijk punt en een verzekeringsbout, hoofdhoekmeting, twee of meer afsluitrichtin- gen enz. Bepaling van meetpunten. Meting van een eenvoudig driehoeks- net. 8 Detailmeting Methoden van detailmeting. Keuzen van de meest geschikte methode of combinatie van methoden voor bepaalde metingen. Vervaardigen van veldwerken. 9 Waterpassen Waterpasinstrumenten en regelingseisen. Gewone en speciale baakverde- lingen. Doorgaande waterpassing. Eliminatie van de fouten voortvloei- ende uit het waterpasinstrumentde baken en de uitwendige omstandig- heden. Zijslagen, aflees- en rekencontrole. Decadisch complement. Waterpassing van 1engte- en dwarsprofielen. Methoden van vlaktewater- passing. 10 Gecombineerde meting van afstand en hoogte Opzet en uitvoering van een tachymetrische opname met behulp van een dradenafstandsmeter en verticale baak. Pormules voor de berekening van afstand en hoogte. 11 Uitzettingen Uitzetten van meetlijnen aan de hand van bestaande veldwerken. Uitzetten van punten met behulp van richting en afstand. Uitzetten van de hoofd- en detailpunten van cirkelbogen? o.a. met gebruikmaking van bogenboekjes. 12 Fotogrammetrie De luchtfoto enkelvoudig en in serie. Schaal van de luchtfoto. Het kiezen, signaleren en gebruik van paspunten. Stereoscopische waarne- ming. PuntsoverdrachtOnthoeking. Vlakte- en ruimtetriangulatie Potogrammetrische kaarteringsapparatuurFotogrammetrische kaartering. Foto-interpretatie B Kennis van gereedschappen en materialen 1 Teken- en graveermaterialen (potloden, pennen, driehoeken e.d.) 2 Papieren en kunststoftekeningdragers, graveerlagen. 3 Inkten, verven, penseien. 4 Kleefstoffen, radeermaterialen.

Kaartbulletin | 1964 | | pagina 33