van.deze namen me.de wordt veroorzaaktdoordat somtijds naast de vernederlandste vorm de buitenlandse spelling wordt ge- bruikt. f 3..., D'e oridergetekende is. van mening, dat vervanging van ver- ouderde buitenlandse geografische namen door de tharis 'ter plaatse gebruikelijke aanbeveling verdient. Een dergelijke ..vervanging vindt over het algerneen thans reeds geleidelijk' plaats, zowel in het officiele gebruik als in de pers en an- derszins. Hij meent evenwel, dat het geen aanbeveling ver dient- deze ontwikkeling door het geven van nadrukkelijke richtlijnen te stimuleren, mede omdat ten aanzien van de spelling van deze meer actuele geografische namen geen aan- wijzingen kunnen worden gegeven zolang deze spelling door de commissi© voor de standaardisering van de schrijfwijze van geografische namen, welke door de Verenigde Naties in het leven is geroepen, niet is vastgesteld. Deze vraag kan gereserveerd bevestigend worden beant- woord 5. De ondergetekende stelt zieh voor om de door hem aan te wijzen vertegenwoordigers naar de körnende internatio nale V.N.-conferentie inzake de samenwerking bi^ de stand- a.ardisatie van geografische namen. te instrueren nauw con- tact te onderhouden met de Nederlands-Belgische V/oorden- lijstcommissie. Hij acht hei gewens-t, dat deze vertegen woordigers op positieve en constructie^e wijze zullen inede- werken aan deze conferentie; of zulks zou moeten geschieden door bepleiting van een eenvoudig Engels transcriptiesys- teem, kan op het ogenblik nog niet worden beoordeeld. 6. Zoals de ondergetekende hierboven heeft medegedeeld, is h.et vpaa.gstuk van de spelling van de 'vernederlandste geografische namen in- handen van de Nederlands-Belgische Woordenlijstcommissie. Invoering van een gestandaardiseer- de spelling voor de overige geo/-afische namen ingevolge de beslissing van de V.N.-conferentie zal geschieden in overleg met evengenoemde commissie, welke uit bij uitstek ter zake deskundigen bestaat. Het komt de ondergetekende voor, dat derhalve het in het leven roepen.van een afzon- derlijke commissie voor dit onderwerp niet noodzakelijk is. 6 - 1 2a

Kaartbulletin | 1964 | | pagina 24