BERICHTEN I. PERSONALIA Onze Voorzitter 1. Vorig jaar werd onze voorzitter dr.F.J. Ormeling aangesteld als professor aan de Universiteit van Amsterdam (m.i.v. 1 november -1-96^). voor het vak economische geografie. Begin mei van dit jaar hoopt prof.dr. F.J. Qrmel-ing zi jn. inaugu.- rale rede te houden. Hij deelde ons mede, dat hij voorlopig~ verantwoordelijk zal blijven voor beleid en eindredaktie van de Bosatlas. Vanaf deze plaats willen wij onze voorzitter van harte feli- citeren met deze aanstelling en wensen hem veel succes toe"; bij de" vervulling van zijn nieuwe functie. Ondertussen is prof.dr. F.J. Ormeling verhuisd nieuwadres: Bachlaan 39, Hilversum. 2. Onze Secretaris Dr.ir, C. Koeman treedt wegens gezondheidsredenen af als se cretaris van de Fartografische Sektie. Zeer veel dank zijn wij hem verschuldigd voor de nauwgezette en ijverige wijze waarop hij de niet geringe secretariaatswerkzaamheden tot ieders te- vredenheid heeft vervuld. Wij betreuren zijn aftreden dan ook ten zeerste en spreken de hoop uitdat zijn gezondheid met rasse schreden vooruit möge gaan. Dr.ir. C. Koeman wordt opgevold door dr. J.J.C. Piket, die reeds sedert maart 196^ werkzaam was alswaarnemend secreta ris. Wij wensen hem veel succes bij zijn secretariaatswerk zaamheden. De heer J. Pasman is na enige tijd in Australie te hebben gewerkt weer teruggekeerd naar Nederland om een betrekking te aanvaarden bij het Europees Cartografisch Instituut te 's-Gravenhage. b. De heer B. Alink heeft onlangs de uitg. Elsevier te Amsterdam verlaten. II. 1 90 J.AAR TOPOGRAFISCHE DIENST Op 18 februari 1 965 was het -j-aar geleden -.dat .Zijne Hajesteit Willem I, Souverein Vorst, bij. Zijn Besluit Nr. 1 ÖS överging tot instelling'van het dienstvakder Militaire Verkenningen, waaruit de tegenwoordige Topografische Dienst is voortgekomen Ter-gelegenheid van de herdenking van dit feit was.er op 18 fe bruari j.l. in de ochtenduren een bijeenkomst van; direktie en personeel, waarbij tevens alle nog gezond zijnde gepensioneerden aanwezig waren. De direkteur, de heer W.F.den Hengst, sprak een herdenkingsrede uit en gaf tevens een historisch overzicht van het wel en wee van de dienst. 7 - 1a

Kaartbulletin | 1965 | | pagina 2