Namens het personeel bood de heer L.van Zuylen de direkteur een jubileumgeschenk aan. Het personeel kreeg als blijvend aan- denken o.a. een luchtfoto^van de eigen woning met directe omge- ving. Een geschenk, dat bij allen wegens het persoonliike karak- ter ervan, zeer in de smaak viel. In de middag was er voor behenden en relaties een receptie, die buitengewoon druk bezocht werd. Het geheel werd omlijst met een smaakvolle expositie van het doen en loten en het kunnen van 150 jaar Topografische Dienst. Veel voorbereidend werk was verricht om een gedenkboek uit te kunnen geven. I.v.m. bezuinigingsmaatregelen van het Dep. van Defensie is dit tot aller teleurstelling. niet gelukt. Wij hopen echter dat er alsnog wegen gevonden worden om -tot publikatie' van deze artikelen te komen. III. STUDIEDAGEN 196? Wegens drukke werkzaamheden va'n het Bestuur in verband met de di-t jaar hopelijk te starten kartograf ie-opl'eiding hebben de redaktieleden van het Kaa-rtbulletin het B'estuur aangeboden de kartografische studiedagen voor 1965 voor te bereiden. Wij kunnen U dan ook mededelen, dat de studiedagen dit jaar zullen worden gehouden van .5 tot en met 8 Oktober in het hotel "Zonnig Zuide'n" te Valkenburg. Mede in verband met het 150 jarig jubileum van de Topografische Dienst zullen de studiedagen in het teken staan van topogra- fische kaarten. De volgende onderwerpen' zullen o.a. ter sprake komen: a. Redaktionele normen voor topografische kaarten, ?e toepassing van deze normen voor topografische kaarten, in het bijzonder Zuid-Limbürg Eeninlejding over het Zuidlimburgse heuvellandschap. Bovendien-zal er een verkenning in het terrein.worden ge- maakt Een en ander zal U te zijner tijd uitvoeriger worden bekend- gemaakt IV. OMSLAG KARTOGRAFIE NO 26 Velen zullen bij het zien van de omslag van "Kartografie" No 26, het mededelingenblad van de Kartografische Sektie, gedacht hebben: wat is dat voor een abstract schilderij? wat het voorstelt, hebben we verkort overgenomen uit "Tijd- schrift van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap", Tweede Reeks Deel.LXXXlI, no 1, januari 1965. AARDRIJKSKUNDE UIT DE LUCHT Een luchtfoto van opgevaren gronden nabij Broek op Longe di jk Nadat gedurende enkele j'aren fragmenten van historische kaarten de omslag van ons tijdschrift hebben gesierd, verschijnt thans een luchtfoto van een gedeelte van het Geestmerambocht op de omslag. Hoewel men zieh nauvelijks een meer typisch stukje Holland kan voorstellen, blijkt volgens onze ervaring enige toelichting toch niet overbodig. 7-2

Kaartbulletin | 1965 | | pagina 3