:v" Het gedeelte van het Geestmerambacht dat op deze scheve op- name is afgebeeld, bevindt zieh aan de oostzijde van'de Lnn-r gedijfci De fotö is in N.W.richting genomen. De datum van de opname is niet bekend. Een opvallend eleriient vormen de rietkragen en "rietschermen. Deze dienen ter bescherming tegen de noor- denw-inden, vooral van het tere loof van de vroege aardappe- len in het voor3aar Het is. een veenlandschapdat zijn aanzicht heeft gekregen door het uitbaggeren van de sloteri. 'Deze bagger werd gebruikt om de" pereelen te bemesten, beter geschikt te maken voor be- weiding e'n door ophoging een betere ontwatering te geven. Ge- leidelijk werd het grasland gesche.urd en omgezet in bouwland, speciaal voor de verbouw van tuinbouwgewassen. Eind december 196k hebben de boeren en tuinders van het Geestmerambacht zieh met grote meerderheid uitgesproken voor ruilverkaveling van hun gronden. In het kader hiervon zullen. sloten en vaarten, welke een vijfde een Vierde von het ge- bied in beslag nemen, worden gedempt, in de plaats waarvan een kleine honderd kilometer landbouwwegen zullen worden, aangelegd. De kosten van deze werken worden geraamd op 75 miljoen gülden. Binnen tien jaar zal de grootste vaarpol- der van ons land, het "Rijk der duizend eilandjes", geheel tot het verleden behoren. Het artikel was geschreven door prof.dr.A.J. V^iggers. Uw Redaktie zou het volgende over de nieuwe omslag willen opmerken- Deze luchtfoto kal voor het Tijdschrift van het K.N.A.G. aan- vaardbaar zijn, voor "Kartografie" is "ze. dat naar onze .smaak niet. Bij gebrek aan een eigen omslag, wordt die van het T.K.N.A.G. overgenomen. VIiJ betreuren dit ten zeerste. Is er onder o'nze leden niet iemand die een meer representatief omslagontwerp zou kunnen maken voor ons tijdschrift "Kartografie"? Geographica! Digest 1 In maart 1963 startte George Philip ä'nd Son Ltd, London met de jaarlijkse uitgave van een boekje dat, uiteraard in het engels de nieuwste geografische gegevensbevatDe vaste rubrieken^om- vatten: de jongste politieke en interne wijzigingen, naamwijzi- gingen, bevolkingsaantal van landen en grote Steden, nieuw'ste volkstellingen, produktiestatistieken. betreffende mijnboüw en' landbouw, handelsgegevensnieuwe projecten in mijnboüw, spoor- wegen, wegen, waterwegen en luchtroutes. Ieder hoofdstuk is ver- deeld naar werelddeel en landen, terwijl gecompliceerde situaties worden verhelderd met een kaartje. Onontbeerlijk voor ieder die bij moet blijven. Geinteresseerden kunnen deze uitgave verkrijgen door Storfing van f. 5,50 op giro 45Ö2 t.n.v. N.V. Cartografisch Instituut Bootsma, Den Haag. ?-• 7 - 2a

Kaartbulletin | 1965 | | pagina 4