BESTUURSMEDEDELINGEN I Beroepsopleiding voor kartografen Tijdens enkele leden-vergaderingen en middels verslagen in "Kartografie" hebben onze leden kennis kunnen nemen van de plannen betreffende schrif- telijke cursussen tot opleiding van kartografen. De inmiddels ontbonden "Commissie opleiding Kartografie" heeft programma's uitgewerkt voor de cursussen "kaarttekenaar""kartograaf geografische richting" en "karto- graaf landmeetkundige richting". Deze programma's zijn reeds geruime tijd geleden door het bestuur van de Kartografische Sectie goedgekeurd. Nadien is een redactiecommissie samengesteld belast met het beoordelen van de te schrijven lessen voor de cursus "kaarttekenaar". Het voornemen bestond deze cursus in het afgelopen voorjaar gereed te hebben, zodat in Septem ber 1965 sen aanvang zou kunnen worden gemaakt met het uitgeven ervan. Het bleek echter helaas niet mogelijk de te schrijven lessen tijdig ge reed te hebben, zodat de cursus in september 19&5 n0S niet zal kunnen aanvangen. Ook is het op dit moment niet mogelijk het tijdstip, waarop de cursus kaarttekenaar gereed zal zijn, bij benadering te noemen. Met de samenstelling van de andere genoemde cursussen zal eerst na voltooiing van de cursus "kaarttekenaar" een begin kunnen worden gemaakt. II Kartografendag december 1965 Het voorlopige programma van de kartografendag op een nader vast te stel len dag in december 19&5 vermeldt: a. voordracht door dr.Kraijziger uit Zagreb Over de kartografie in Yoego- slavie met discussie b. vertoning van de bekende film "Automation in Cartography"waarschijn- lijk toegelicht door mr.D.Bickmorehoofdredacteur van de Atlas of Britain met daarna een discussie over vooruitzichten op en gevolgen van automatisering III Kartografische Studiedagen 1965 De jaarlijkse studiedagen van de Kartografische Sectie, die dit jaar niet in de maand april konden worden gehouden, zijn thans vastgesteld op 5 "t/m 8 Oktober a.s.j er is daartoe reeds onderdak gereserveerd in Valkenburg (L.). De jubileumviering van de Topografische Dienst was aanleiding tot de keuze van het studiethema: "Topografische kaart en landschap" Het voorlopig programma vermeldt o.a. een inleiding door ir.J.A.C.E.van Roermund over de legenda, de inhoud van de Nederlandse topografische kaart 1 25.000 met historische achtergrondenen een inleiding door de heer J.J.C. Piket over de verhouding tussen deze kaart en "het landschap" De deelnemers zullen middels een praktische oefening kennis maken met de topografische opname in het terrein, zoals deze bij de Topografische Dienst gebruikelijk is Eventuele andere programraa-onderdelen zullen nader bekend gemaakt worden. De organisatie is in handen van de heren A.J.Karssen, A.Ras en A.H. Verroen. BERICHTEN I Ons nieuwe bestuurslid G.D.Raasveldt Tijdens de algemene ledenvergadering te Nijmegen op 11 juni werd de heer G.D.Raasveldt met algemene stemmen gekozen tot opvolger van F.W.Michels als lid van ons bestuur. Hij is geen nieuwkomer in onze Sectie, zoals misschien gedacht wordt, maar hij bezocht onze bijeenkomsten reeds lang als. vertegenwoordiger van 8 - la

Kaartbulletin | 1965 | | pagina 2