de afd. Hydrografie van hat Ministerie van Defensie Wij hebben hem eens opgezocht in de ruime villa aan de Haagse Badhuis- weg, waar een team van echte zeerobben onder zijn leiding werkt aan de publikatie van navigatiekaarten en verschillende scheepvaartberichten. G.D.Raasveldt is daar burger-onderhoofd afd.Hydrografie Zelf heeft hij natuurlijk ook gevaren, voor en na de oorlogstijd, die hij gedeeltelijk doorbracht in een Japans.kamp, diende hij bij de Kon. Marine. Vanaf 1949 is hij medewerker aan de afd .Hydrografiewaar hij een belangrijk aandeel kreeg bij het ontWerpen, landmeetkundig en redac- tioneel voorbereiden van nieuwe drukken. De Hydrografische Dienst levert namelijk de navigatie-kaarten voor de kust vanaf het Kanaal tot aan de Elbemond, van het Usselmeer en van on- ze Zeeuwse wateren, alsmede van de kusten'van Suriname en de Nederlandse Antillen. Een gevarieerd programma dus met schalen van 1 7-500 (St. AnnabaaiCuraqao) tot 1 750*000 (kust van Suriname), ledere kaart die afgeleverd wordt, moet-echter tot op de dag bijgewerkt zijn en hiervoor is een speciale afdeling die met de hand de dagelijkse bestellingen corrigeert. We kregen trouwens de indruk dat als er ergens in de Kartografie sprake moet zijn van volkomen betrouwbaarheid en vol- ledigheid van het afgeleverde produkt, dat bij de Hydrografie het geval moet zijn. Bewijs daarvoor is wel de datumstempel die onder iedere afge leverde kaart gezet wordt. De gehele dienst is daar dan ook op ingesteldj altijd voorraad, volledig bijwerken, snelle produktie van herdruk of nieuwe kaartzekerheid in de gevolgde techniek (o.a. handbeschriftingdagelijkse publikatie van Be richten aan Zeevarenden e.d. Om aan de grote vraag van zomerzeilers naar kaarten van het Usselmeer en de zeegaten te kunnen voldoen is men sinds kort zelfs overgegaan tot de uitgave van populaire "Kaarten voor zeil- en motorjachten"die wel ieder jaar maar niet meer dagelijks bijgewerkt worden. Een belangrijke werkbe- sparing. Om een dienst waaraan zulke eisen gssteld worden goed te laten draaien is een team van gei'nteresseerde vakmensen nodig onder een deskundige en vooral praktische leiding. We me.nen daaruit te mögen concluderen dat door de verkiezing van G.D.Raasveldt weer een goede stuurman aan ons roer ge- komen isHopelijk ziet hij zelf nog eens kans ons iets uitvoeriger over zijn dienst in te lichten. II Ledenlijst Nieuwe_ledens_ G.D.Raasveldt - Badhuisweg 171 - s-Gravenhage K.M.de Ley - Dr.J .Rontgenlaan 9 - Bilthoven Wijz igingen s Cartografisch Bedrijf van KLM Aerocarto N.V. - Plesmanweg 1, postbus 121 - Den Haag (wass KLM Aerocarto - Schiphol - Amsterdam) N.V JÄaatsch .tot exploitatie van het Technisch Bureau Sanders-Birnie - Valkenburgerstraat 143-145 - Amsterdam-C .(wasSanders-Birnie - Laan van Meerdervoort 14 - Den Haag) E.A.J.Runeau - Moesstraat 158 - Groningen M.G.Jutte - Isaac da Costalaan 87 - Delft H.A.J.Janssen - Waalreseweg 38c - Valkenswaard' (was Delft) Europees Cartografisch Instituut - Riouwstraat 5 - Den Haag (was; J.P.Goenstraat 15 - Pen Haag). 8-2

Kaartbulletin | 1965 | | pagina 3