IN MEMORIAM G. KUYL Op 28 mei 1965 ontviel ons de heer G.Kuyl, in leven zaalchef- tekenaar-lithograaf van de Topografische Dienst. De heer Kuyl trad reeds op 14-jarige leeftijd in 1926 toe tot de gelederen van de graveurs van de toenmalige Topographische In- richting als leerling-graveur Op 1 juli 1937 volgde zijn bevordering tot tekenaar 3e klasse in vaste dienst. Hij doorliep alle tekenaarsrangen tot hij op 1 januari 1950 tot zaalchef-tekenaar-lithograaf werd benoemd Het is sinds deze tijd dat ik de heer Kuyl heb leren kennen als een bijzonder actief medewerker van de Topografische Dienst. De kartografie was niet alleen zijn vak raaar ook zijn hobby. Steeds attendeerde hij op nieuwe mogelijkheden en toepassingen. Ook de aan hem toegevoegde vrouwelijke tekenaars wist hij uit- stekend op te leiden en op de hoogte te brengen van de speciale eisen, die het topografisch tekenwerk stelt. Aan de invoering van nieuwe teken- en graveermethoden had de heer Kuyl een belangrijk aandeel Hij was altijd bereid nieuwe ma- terialen en gereedschappen zonder vooroordeel te beproeven en droeg in vele gevallen bij tot uitbreiding van dergelijke nieuwe toepas singen. Behalve bij het teken- en graveerwerk t .b .vde topografische kaart, dat hij door aanleg en grote routine in ieder opzicht be- heerste, onderscheidde de heer Kuyl zieh door medewerking aan het inrichten van tentoonstellingen op kartografischfotogrammetrisch en toeristisch gebied. Zijn enthousiasme dreef hem steeds weer tot grote activiteit bij het inrichten en verzorgen van tentoonstellingsstands en hij kon met veel vreugde constateren, dat mede dank zij zijn werken, de algemene belangstelling voor de kartografie zienderogen toenam. Nog kort voor zijn overlijden werkte hij met veel geestdrift mee aan een proef op fotogrammetrisch en kartografisch gebied, georganiseerd door commissie E van de OEEEE (Organisation Europeene d'Etudes Fhotogrammetriques Experimentales). Hij laat in gezin en werkkring een grote leegte achter en wij wensen Mevrouw Kuyl alle sterkte en moed toe om dit gevoelige ver lies te dragen. Ir. L. van Zuylen 9 - la

Kaartbulletin | 1965 | | pagina 4