FLUISTERT dät de spelling van gARTOGRAFISCHE SECTlE zowel de nieüwe als de oude spelling bevat We zijn kennelijk een vooruitstrevende en behoudende vereniging - dat de provinciekaarten van onze schoolatlassen (de Bos en de Meulenhoff eigenlijk BODEMKAARTEN zijn - Ja, maar een indeling naar gebruik met bos, fabrieksterreinen woeste grond, weide, bouwland, heide, enz. kan een ieder gemakkelijk m het terrein zelf wel zien, maar de bodem niet. Begrijpt U wel? - dat zieh in de Redaktie-Commissie van de Atlas van Nederland geen enkele kartograaf bevindt Een mooie oplossing: de heran Professoren en hoogleraten kunnen nu nooit door een kartograaf op de vingers getikt worden, kartografen kunnen soms zo lastig zijn. - dat de opleiding voor kartografisch tekenaar pas Over twee jaar zal kunnen starten - Wat jammer voor al die adspirant-tekenaars die dit jaar al hadden wil len studeren. Ze zullen nog even geduld moeten hebben. - dat Steden met minder dan 25.000 inwoners op de 1 250.000 kaart van de Topograflsche Dienst door een zeer klein en dun cirkeltje worden aan- gegeven Dat klopt, ai die stadsplattegronden maken de kaart zo topografisch hoe minder hoe liever, of niet soms? - dat het tijdschrift "Kartografische Mededelingen" zo verschrikkeliik intel- lectueel is Nee, dan wij van Kaartbulletinlekker gewoon doen op onze stencil- blaadjes. - dat de reprodukties in de "Handleiding voor de studie van de Topografische Kaarten van Nederland 1750-1850" van dr .ir.0 .Koeman in boekdruk ziin uitgevoerd en dus siecht zijn Waarom moeten kaarten toch altijd in off-set gedrukt worden! Weet hetwij wel- dat de Stichting WETENSCHAPPELIJKE Atlas van Nederland de Atlas van Neder land maakt Wat is de Atlas nu: wetenschappelijk, of niet dat veel kartografen en kartografische tekanaars zo siecht betaald worden - Wie zegt dat? - dat hot schrift van "Panorama van Stad en Lande" van F.Michels schots en scheef staat en dat de autosnelwegen als provinciale weggetjes staan aangegeven en dat er geen enkele spoorlijn op staat en dat de kaart niet grafisch genoeg is - Nu ja, iedereen maakt wel eens een foutje* maar het blijft een mooie kaart- 9-30

Kaartbulletin | 1965 | | pagina 63