Nieuwjaarswens Bij het verschijnen van Kaartbulletin nummer 9 zijn wij U enige verkla- ring schuldig. In Kaartbulletin nr 6 beloofden wij U te trachten dit geschrift te zullen laten verschijnen tussen de uitgaven van Kartografie in. Heiaas zijn wij daarin niet geslaagd, onze verontschuldigingen daarvoor. Als compensatio bie- den wij U thans een extra dik nummer aan. Of Kaartbulletin in 1966 regelmatiger zal verschijnen is vooralsnog twij- felachtig, temeer daar onze middelen eigenlijk slechts drie bulletins per j aar toelaten De tweede verklaring betraft het nieuwe kleed waarin U het Kaartbulletin aantref t Met bijzonder veel genoegen kunnen wij U aan het slot van dit jaar een Kaartbulletin met een echt omslag aanbieden, en dat voorlopig drie jaar lang. Wij zijn hierdoor in staat gestol-d door de directie van de drukkerij Marchand-Paap-Stroker uit Den Haag. Vanaf deze plaats willen wij onze arken- telijkheid uitspreken voor dit mooie gebaar. Het fraaie ontwerp is van ons lid J.H.van Hoek van het E.C.I. Laat dit nieuwe jasje van Kaartbulletin een Stimulans zijn om dit geschrift met des te meer genoegen en belangstelling te lezen. Het Kerstfeest en de jaarwisseling staan voor de deur. Het zijn de dagen bij uitstek voor bezinning en zelfinkeer. Wij vonden hierin een aanleiding om een artikel te plaatsen wat nu niet direct praktische kartografische Pro blemen aansnijdt, doch vaeleer de geestelijke en wijsgerige achtergronden van ons. werk belicht. Het is de feestrede van prof.D.Hans-Rudolf Müller-Schwefe, hoogleraar in de theologier aan de universiteit van Hamburg, gehouden ter gelegenheid van de 49e duitse geodetendag in September 1964. Hoewel deze rede voor landmeters werd uitgesprokenis ze ons inziens op het werk dat wij doen eveneens volle- dig van toopassing. Wij vestigen met nadruk Uw speciale aandacht op deze rede en het is onze wens dat U "Techniek en de wereld om ons heen" zult lezen, herlezen en be~ grijpen Tenslotte wensen wij U bijzonder genoeglijke feestdagen en een voorspoe- dig 1966 en spreken de hoop uit, dat meer leden dan in het afgelopen jaar iets zullen schrijven in hun Kaartbulletin. Redaktie 9 - 2a

Kaartbulletin | 1965 | | pagina 6