(voor f. 1,50 bij aankoop van een pak koffie). De grote kaart in 10 kleuren is daarvoor versneden tot een aantal kleine deelkaartjesdie afgedrukt werden in siechte 6 kleuren. Dat is wel jammer, want de aardige tekeningen werden er niet scherper op. Gel is het verbeugend dat dit werkstuk op deze manier meer bekend werd en 00k meer tot zijn recht komts Een boek leent zieh nu eenmaal meer voor gedetailleerde beschouwing dan een grote kaart. Het boekje bevat vor der een aantal tweekleuren-kaartjes en veelinformatieve tekst. Slijpen vantrekpennen Hebt U 00k wel eens moeite om Uw trekpennen goed geslepen te krijgen? Een lastig en tijdrovend karwei is het wel en het zit wel eens tegen. Minder be kend is het waarschijnlijk dat er in Berlijn een firma is die dit secure werk voor U opknapt. Voor het slijpen van hun eigen werk rekenen ze iets minder dan voor andere merken (ca f. 3,-)> Het is: Hermann Höhnig, Berlin 61, Fidicinstrasze 12. Zij verkopen 00k tekengereedschap van de allerfijnste kwaliteit, zoals trek pennen, dubbele trekpennen; vast of draaiend, passers, reduktiepasserslou- pen met verdeling, graveerapparatuuroliestenen, linealen, penseien e.d.. Verbeteringen Kaartbulletin10 Hieronder volgen enige verbeteringen in de tekst van het opstel van J. SCHOKKENKAMP over de geschiedenis van de kaartering van Nederland in het Kaartbulletin no 10: p. 20, 2de alinea, r.6 van boven: vernieuwd, geamplieerd en gecorrigeerd tus- sen p. 22, VI.12, r.19 v.b. achter het woordje uit. plaatsen: (3a) zie p.29). r.24 v.b. paralellen moet zijn: parallellen noot onder aan de blz., lste r. c. moet zijn: ca. p. 25, VI.14, 2de r., publis moet zijn: publiee. p. 26, r. 23 v.b. verwerkelijk moet zijn; verwerkelijking. r. 31 v.b. lees: Zie lit.nrs 22 en 23« p. 27, r. 4 v.o. tekst, achter het woerd vermeld moet een gezet worden. p. 29, onder aantekening (4) plaatsen aantekening: (3a) Deze methode zou eerst in het begin van deze eeuw weer toepassing vinden op de schoolwandkaart van Nederland ontworpen door R. Schuiling en getekend door L.de Boer, uitgegeven door H.ten Brink's Uitgeversmaatschappij te Meppel; het jaar van uitgave kon de firma mij niet verstrekken; later nog eens door A.van der Zweep, destijds verbonden aan het Geografisch Instituut te Utrecht op een kaart: La pays polderien entre Rotterdam et Haarlem avec les grands assechementsbehorende bij het artikel: La lutte con tra les eaux et la mise en culture door dr.J.B.L. Hol en dr.H. van Veithoven in het Tijds.van het Kon.Nederl.Aardr.Genoots2, L\(!938, 4. tegen over blz. 608. 11 - 11

Kaartbulletin | 1966 | | pagina 13